Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkohol fogyasztása kiválthatj...

Alkohol fogyasztása kiválthatja az epilepsziás rohamot?

Figyelt kérdés

Buliban voltunk, oké ittam, de nem annyit, hogy "haza kellett volna hozni". Csak az a baj, hogy nem is emlékszek semmire. A fotókon, és a többiek elmondása szerint sem ittam sokat (2,5 pohár pezsgő és egy mohito-bár erre már nem emlékszem)és mikor kimentem, mert rosszul voltam, összeestem, és nem tudtam mit csinálni magammal, bevizeltem..stb...másnap megjött a mensi.

Tinikoromban gyakran ájultam el, mielőtt megjött, de nem tulajdonítottunk neki nagy jelentőséget, a dokik nem vizsgáltak tovább.

Van a családban cukros is epilepsziás is. Az én cukrom szinte mindig alacsony, azt nem gondolnám, hogy baj lehetett.

Forduljak dokihoz vagy most is csak le.....


2014. máj. 20. 23:26
 1/5 A kérdező kommentje:

Kimaradt, hogy pici babám van, így a kialvatlanság is szerepet játszhatott...és csak a fáradság jelentkezett ilyen formában.

És másnap semmi bajom sem volt, 3 órahossza alvás elteltével mintha kicseréltek volna..semmi másnaposság, semmi fáradság, bár a szívem néha kalapált rendesen (magas volt a pulzusom)

2014. máj. 20. 23:35
 2/5 anonim ***** válasza:

Csináltass egy rutin vérvételt körzeti dokinál, és szólj hogy vércukorgyanú.


Epilepsziának nem kéne összefüggenie az alkohollal, és amiatt akkor aggódj ha megint előfordul.

2014. máj. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a fizikai kimerültségre és az alkoholra tippelek.

A szülés nagyon megterehelő, a szervezet elég sokáig regenerálódik. Ehhez add hozzá a nealvást, plusz a baba mellett nem ittál (remélem) szóval el is vagy tőle szokva.


Az alacsony cukor is csinál ájulást, vagy ún. white outot, amikor pár másodperce fehéret látsz.


Epilepszia gyógyszer az nagyon nem működik alkohollal, de ha nem szedsz gyógyszert rá és nincs diagnózis, akkor nem kell aggódnod. Roham előtt az emberek nagy része nem lesz rosszul, általában csak jön és képszakadás...persze ha van rá precedens, akkor az a legkevesebb hogy kivizsgáltatod.

2014. máj. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* az AMI nagyon nem működik alkohollal
2014. máj. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem szedek gyógyszert. A szülés már közel 8 hónapja volt, és igen, sem a terhesség alatt, sem amíg tudtam szoptatni nem ittam semmit..ez eszembe sem jutott:)

Holnap megyek a körzeti orvoshoz, csak aggódom, nehogy a kicsivel kettesben legyek, mikor ilyesmi történhetne..

2014. máj. 21. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!