Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Terheléses ekg-milyen lesz?

Terheléses ekg-milyen lesz?

Figyelt kérdés
Kardiológiai kivizsgálásom van folyamatban! Egy éve szedek pulzus csökkentőt,és 6-án megyek terheléses vizsgálatra,de a béta-blokkolót el kell hagynom 5 nap alatt! Miért? Jelenleg TTEKG is van nálam,volt 7 hónapja szív uh,meg 24h órás holter,ott mitralis prolapsust,és tachycardiát állapítottak meg,de most újra lesz szív uh,24h holter,terheléses vizsgálat,angiológia,és ez a transztelefonikus ekg van nálam,most amit akkor kell felhelyeznem,amikor rosszul vagyok,és a felvett ekg-t telefonon kell átküldenem! Nagyon félek a terheléses ekg miatt,mert nagyon szapora a pulzusom alapjáraton,és ezt vizsgálják! De el kell hagynom addigra a béta-blokkolót is erre van 5 napom,ez nem kevés? Nem leszek még rosszabbul? Mit csináljak,hogy bírjam a vizsgálatot? Vegyek be előtte egy frontint?

2014. máj. 29. 18:10
 1/3 anonim válasza:

Leírtál mindent, de mégsem írtál le semmit.

Kivizsgálás oka, mióta tart...stb.? Így én is csak felületes választ tudok adni. A béta-blokkoló a gyors szívfrekvencia csökkentésére használjuk, ha az adott személynek a szívfrekvenciája az átlagosnál magasabb, és már tüneteket is okoz. Nos elhagyására azért van szükség, mert a terheléses EKG során (mint a neve is jelzi) "felpörgetjük" a szívet.

Mivel a vizsgálatra vagy kíváncsi így azt részletezem: ha nem vagy ágyhoz kötve, akkor felülsz egy kerékpárra, és tekersz. Bizonyos időközönként a tekerés nehézsége változik, így a szervezetet is fokozatosan terhelik a kívánt értékig. Ha a személy ágyhoz kötött, akkor mindez gyógyszeresen is kivitelezhető. A vizsgálat során EKG, frekvencia, vérnyomást mérnek. Az mindezek elemzéséből tudnak következtetéseket levonni. Összefoglalva a vizsgálat nem rosszabb, mint egy átlagos tornaóra. :)

A gyors frekvencia önmagában nem annyira veszélyes. Kivéve, ha izgulsz, hergeled magad....had ne folytassam. A gyógyszer elhagyása elengedhetetlen, tehát azt tanácsolhatom, hogy igyon teát (ne kávét), a lehetőségekhez képest próbáljon nyugodt maradni, és észre sem veszi, h eltelt az az 5 nap! :D

NE vegyen be semmit a vizsgálat előtt! Ez nagyon fontos, különben fals+, vagy fals- eredményt jöhet ki!!!


Egy szó, mint száz: nyugalom, nem rosszabb mint a tornaóra. Ne vegyen be semmit! Ne izguljon, hogy rosszabbul lesz, mert a végén tényleg rosszabbul lesz! Élvezze a kezdődő nyarat! :)


u.i: A pajzsmirigy jó barátunk, egészen addig, amíg be nem "pörög". :) Jobbulást!

2014. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! 21 éves nő vagyok,dohányzom 8 éve,keveset eszem,keveset mozgok,pánikos,stresszes vagyok,2 napja voltam kardiológián,akkor vettük sorra a vizsgálatokat! Azért félek a terheléses vizsgálattól,mert egy kisebb tornától is kiugrik a szívem a helyéről,pl a neten egy könnyebb torna gyakorlatot néztem ki,ami 10 percből állt,én 4 percet bírtam! Minden bajom volt! Plusz ha ezt orvosok előtt kell.mindenféle dróttal rajtam,tuti be pánikolok! Még a tudat sem lesz meg,hogy bevehetem a gyógyszerem,vagy esetleg a nyugtatót! :S
2014. máj. 29. 19:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem elég a problémád, még ennek ellenére sem voltál képes lerakni a cigit?

Én jobban félnék a dohányzás okozta hatásoktól...

2014. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!