Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meddig mehet ez így tovább?

Meddig mehet ez így tovább?

Figyelt kérdés
Edesanyam alkoholista, kb 10-13 eve rendszeresen fogyaszt kisebb-nagyobb mennyisegu alkoholt, mikor hogy jut hozza. Nem egyszer volt mar epilepszias rohama,amikor elotte egy napig edesapam nem engedett neki inni, vagy csak nem annyit, mint szokott. Az elso roham utan korhazba kerult, es masfel-ket het utan johetett haza, akkor mar tisztan.. Ez itthon tartott egy hetig, majd ujra az alkohol valt fontossa az eleteben.. Jelenleg 18eves vagyok, es borzasztoan kikeszultem mar. Nem hallgat senkire, "o nem beteg, nem ivott semmit, nem alkoholista" nem mondja el, hogy miert iszik, csak iszik. Hiaba probaltunk vele beszelni szepen, sirva, uvoltve, egyik sem hatott ra. Felek, hogy elfogom vesziteni. Orvoshoz nem hajlando menni, mert nem ismeri el, hogy fuggo.. Rettenetesen szeretem, mert alapjaban veve hatalmas szivu, nagyon jo ember. De felfoghatatlan, hogy idaig jutott. Munkaja nincs, es nem is nagyon talal, ilyen allapotban meg ugysem vennek fel sehova. Mit kellene csinalni? Konyorgom, segitsetek, mert tonkremegy a csaladom!

2014. jún. 15. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak, ezt borzasztó lehet végignézni. Amíg ő maga nem látja be a problémát, és nem akar változtatni, addig sokat sajnos nem tehetsz, ez az igazság. Kényszergyógykezelés már nem létezik (senki nem tartható benn, ha nem köz- vagy önveszélyes), a gyógyszeres kezelés pedig szintén csak motivált betegnél jön szóba. Van egy szer, a disulfiram, ami önmagában nem mérgező, de gátolja az alkoholból keletkező acetaldehid további lebontását. Így ha a beteg alkoholt iszik, a felhalmozódó acetaldehid rosszullétet vált ki. Sajnos az elkerülő magatartás sokszor nem az alkohollal, hanem a disulfiram tablettával szemben alakul ki. Létezett korábban bőr alá ültethető formája is, ami fél évig stabilan kitartott (kivédhető volt a gyógyszer be nem szedése), de ez egyben a hátránya is volt - ha valaki nem bírta tovább alkohol nélkül, és nagyon sokat ivott a gyógyszerhatás alatt, az életveszélyes hatásokat okozhatott. Ezt a gyógyszerformát ezért vissza is vonták. A gond az, hogy minden probléma megoldásához az első lépés belátni, hogy a probléma létezik. Ha tudsz esetleg valami egyértelmű okról, ami kiválthatta nála, hogy az üveghez nyúlt, akkor annak a megoldása esetleg segíthet valamit. Ha nincs ilyen, akkor nagyon nehéz.
2014. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom, miert iszik, hiaba kerdeztem tole regebben is. Par honaoja volt egy veszekedesunk, amikor felhoztam neki, hogy segithetnek, ha tudnam h miert iszik, erre azt felelte, hogy hiszen senkit nem erdekli az o problemaja.. Holott de, es barmit megadnek, hogy segithessek neki. De igy nehez, szornyen nehezy hogy nem latja ezt be..
2014. jún. 15. 15:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha epilepsziás, akkor eleve nem szabad egy korty alkoholt sem inni.
2014. jún. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem epilepszias, elvonasi tunetkent jelentkezett nala a roham, es csak akkor jelentkezik, ha egy ket nap kimarad az ivassal.
2014. jún. 15. 15:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Honnan van pénze, ha nem dolgozik? Maximum azt lehetne még csinálni, hogy egyáltalán semmit alkoholt nem tartotok otthon, még sütőrumot sem, a szomszédokkal is megbeszélitek, hogy nem adnak neki semmit, és készpénz sem lehet nála (persze csak akkor, ha saját bevétele nincs).
2014. jún. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Edesapam dolgozik, igy kartyan mindig van penz, illetve itthon is kell, boltba, kajara, ilyesmik. Alkohol nincs itthon, sutorum meg csak akkor, ha epp kell a sutibe. Megoldja o, kiprobaltunk minden lehetseges modszert, es semmi sem hasznalt sajnos. Mindig talal valami modszert arra, hogy igyon, ezert kertem itt segitseget, mert tehetetlen vagyok, es felek, hogy komolyabb bajok is tortenhetnek
2014. jún. 15. 16:54
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak akkornvan itthon pia, ha epp hoz a hegyrol, vagy vesz maganak a boltban, es eldugja.. De ez ellen sem tehetunk, mert ha elvesszuk tole, akkornelmegy, es nem itthon iszik..
2014. jún. 15. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!