Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet magas az éhgyomri...

Mitől lehet magas az éhgyomri cukrom?

Figyelt kérdés

28 éves, nem túlsúlyos (169 cm, 52 kg) fiatal lány vagy, átlagosan táplálkozom, nem élek sem csokin, sem fornettin. Sőt, sokszor inkább keveset eszem, mint többet, 1200 kcal körül.

Napi 2-3 órát mozgom a kutyával, hetente 3-4-szer eljárok futni. Szóval teljesen átlagos életet élek.

6,3 volt az éhgyomri vércukorszintem...nem értem.:(



2014. jún. 26. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes típusú cukorbetegség nem ilyeneken múlik, én kb. semmi sütit nem ettem, sportoltam, normálisan táplálkoztam, mégis cukorbeteg lettem.

A 6,3 még nem vészes, nálunk 6,2 a határ, de figyelj rá jobban, meg néha kérj vizsgálatot.

2014. jún. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :)

Hogyan figyeljek rá jobban? Mit tegyek? Miket egyek / ne egyek? (Nyilván cukros dolgokat, gondolom...:)

2014. jún. 26. 20:52
 3/4 anonim ***** válasza:
A szénhidrátra figyelj, nem csak a cukorban van szénhidrát. Neem 150 gr-os a napi szénhidrátadagom, de általában 180-200 a "normális".
2014. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A cukor mellett hagyd el a fehér lisztet, fehér rizst, tésztaféléket is az étrendedből, inkább alacsony glikémiás indexű ételeket fogyassz (ilyen pl. a rozskenyér és a legtöbb zöldségféle). Napi ötször étkezz, de keveset, és arra figyelj, hogy a reggelid mindig lassan felszívódó (alacsony GI-s) szénhidrátokból álljon. Javaslom, menj el egy cukorterheléses vizsgálatra is, hogy kiderüljön, nincs-e komolyabb gond.
2014. júl. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!