Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sokat szédülök, fáj a fejem,...

Sokat szédülök, fáj a fejem, nagyon hullik a hajam és állandóan fáradt vagyok. Szerintem vashiányos vagyok. Milyen vény nélküli vastablettát ajánlotok, ami hatásos, de nem túl drága?

Figyelt kérdés
Korábban véradáson is probléma volt a mérésen a hemoglobinszintemnek, akkor is mondták, hogy egyek brokkolit, májat. Most már ezek a tünetek mindennaposak és megkeserítik az életem. Légyszíves, segítsetek!

2014. júl. 14. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ha orvoshoz mennél és nem diagnosztizálnád magad.
2014. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is az orvost javaslom,mert lehet,hogy egész más áll aháttérben, ezek atünetek eléggé általánosak.

Ha tényleg a vassal van gond,akkor semelég magában azt szedni, kell mellé minimum c vitamin és folsav, amik a felszívódást segítik. Akár egyegyszerű multivitamin tabletta is hozhat javulást.

2014. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvos!!! Már csak azért,mert nem elég a vasszint, ferritin és transzferrin szint is kell, h be tudja állítani. Ezután hónapokig kell szedned a vasat, h helyreálljon. Nekem a vsraktáraim is ki voltak ürülve, meg a casszintem a min 10 helyett 6,9 volt. 1,5 hónap tabi után a raktárak némileg feltöltődtek, a vasszintem 6,7....ki érti...Szóval doki lásson mindenképp!!!
2014. júl. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp orvos, és ha lehet belgyógyász, az ért a témához, a háziorvos nem feltétlen. Előttem is írták, hogy kell többek között transzferrin szint is. A vashiánynak sok oka lehet, amit fel kell deríteni, nem pedig a tüneteket kezelni.
2015. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vény nélküli vastabletta nincsen. Csak vényköteles.
2016. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!