Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megharapott egy kutya, de már...

Megharapott egy kutya, de már voltam vele orvosnál, minden nap kell menni, tisztítsák, és kaptak 2013. októberében diftéria, szamárköhögés és tetanusz elleni oltást. Így nem kaphatom el a tetanuszt?

Figyelt kérdés

2014. júl. 17. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Tetanuszt eleve nem a kutyától kapsz el, hanem egy földdel szennyezett közegtől (ez persze lehet a kutya szája is).

Sokkal kérdésesebb viszont a veszettség.

A tetanusz nem halálos (ráadásul egy oltás 5 évig véd), de a veszettség igen.

2014. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit mondott az orvosod?

A kutya gazdája megvan? Oltva volt a kutya?

2014. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy a kutya oltva van, és nem veszett szerintem a kutya, mert barátságos, csak testvérem felidegesítette én meg pont futottam. Azt mondta a sebészorvos, hogy 2 hétig megfigyelés alatt lesz a kutya hogy veszett-e, de nyugodt amúgy.
2014. júl. 17. 15:55
 4/7 A kérdező kommentje:
A kutya a nagybátjámé, vette, de azt mondta akitől vette, hogy az oltási könyvet oda is adja neki, mert be van oltva.
2014. júl. 17. 16:00
 5/7 anonim ***** válasza:
A veszettség első jele az, hogy nagyon barátságos az állat, úgyhogy én erre nem alapoznék.
2014. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De az előző gazdija azt mondta hogy be van oltva. De most nagyon sírok mert hogy meg fogok halni és még 12 éves vagyok. :'(
2014. júl. 17. 21:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyelj csak! Azért, mert 12 éves vagy, nem kell hülyének is lenni!

Voltál orvosnál.

A kutya oltva van.

Akkor???

2014. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!