Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomás fiatalkorban...

Magas vérnyomás fiatalkorban mitől alakul ki?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok. A vérnyomásom 140-160/80-90 között mozog otthoni mérésnél (orvosnál előfordul hogy kicsit több).

Fizikai munkát végzem, ezen kívül néha el szoktam járni úszni, biciklizni.

Napi egy kávénál többet soha nem iszom, alkoholt szintén keveset (heti max. 2-3 sör). Nem iszom cukros, szénsavas üdítőket, igyekszem egészségesen táplálkozni.

Mi okozhatja a magas vérnyomást? Mivel lehetne csökkenteni? Házi orvosom egy mérés után azonnal gyógyszert akart felírni de visszautasítottam.


2014. júl. 20. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Addig ameddig nem muszáj ne akarj gyógyszert mert azt szedheted örökké....


Fiatal korban általában túlsúly miatt szokott kialakulni a magas vérnyomás, de ezer oka is lehet ezen kívül. Lehet hogy a pulzusod végett is gondot okozhat, meg ugye a mostanában szokásos elég bolond időjárás is okozhatja sajnos. Meg ha fizikai munkát végzel valószínű a szervezeted még nem bírja igazán azt a fajta terhelést.

Ha igazán a végére akarsz járni akkor beszélj a háziorvosoddal hogy tudni akarod az okát és ne a kezeléssel fárasszon rögtön és küldjön el kivizsgálásra, leginkább kardiológiára kellene elmenned mert szerintem annak van igazán köze ennek, de ne legyen igazam. Ha napi 1 kávét iszol lehet már az is sok neked, lehet nem bírja a szervezeted a koffeint. Nálunk a családban van ilyen probléma és amióta nem iszik a tesóm egyáltalán kávét azóta rendben van a vérnyomása, persze nem azonnal állt helyre hanem idővel.

2014. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Dohányzol?

A családban van másnak is magas vérnyomása?

2014. júl. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ugyanezt a munkát csinálom már 6 éve tehát nem az lehet az ok hogy nem szoktam hozzá.

Nem vagyok túlsúlyos, 171cm/72kg. Nem dohányzom. A családban előfordult magas vérnyomás mindkét ágon(édesanyám illetve nagyanyám esetén).

2014. júl. 20. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Házi orvosom egy mérés után azonnal gyógyszert akart felírni de visszautasítottam."


A háziorvos nem hülye. A gyógyszerrel be lehet állítani a vérnyomást, és később, ha meglesz a baj oka, majd el lehet hagyni a szedését is. Így viszont már 25 évesen túlterheled az érrendszeredet, a szívedet.

2014. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pontosan. A háziorvosra hallgatni kell, a magas vérnyomás a szervezet számára marhára megterhelő!!!


A fiatalkorban kialakuló magas vérnyomás oka különösen, ha a családban is volt, lehet egész egyszerűen szimpla genetika, kiváltó ok nélkül (ez az ún. elsődleges magasvérnyomás-betegség). Nem tudjuk az okát, de gyakori dolog. Pl én 28 éves vagyok, 24 éves koromban fogták meg nálam a magas vérnyomást. Szintén ugyanilyen családi háttér, mindkét ágon magas vérnyomás és szív-érrendszeri halálokok. Se vese, se kardiológiai problémám nincs. Azóta gyógyszert szedek.


Ezzel nem lehet viccelni. A magas vérnyomás baromira kimeríti a szívet, károsítja az ereket. Kérd a háziorvostól, hogy küldjön el vizsgálatokra, hogy kiderülhessen, ha van oka. De egyáltalán nem biztos, hogy van. Addig is - és ha nem derül ki ok, akkor utána is - fogadd el és szedd rendesen a gyógyszert, ha nem akarsz 50 évesen agyvérzésben vagy szívrohamban elpatkolni.

2014. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!