Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Holnap műtik anyukámat epekőve...

Holnap műtik anyukámat epekővel,45 éves. Nagyon féltem. Szerintetek milyen ez a műtét? Valamilyen tanács hogy meg nyugodjak?

Figyelt kérdés
Epekő
2014. júl. 29. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen idős korban, (ha egyéb betegsége nincs)semmi kockázata nincs a műtétnek.

Nekem 52 évesen csinálták laparoszkópos megoldással. Nem vágtak, három lyuk van csak a műtét helyén, három nap múlva otthon voltam.

[link]

2014. júl. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rutin műtét kis heget eredményez . Nem lesz gond . A táplálkozásán kell változtatni tejtermék és zsíros dolgokat ki kell hagynia belőle .
2014. júl. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy izgulsz és aggódsz érte, de hidd el, ha nem is mutatja, anyukád még jobban izgul.:)

Én már átestem ezen a műtéten, értem is nagyon aggódott a párom, a kisfiam akkor még csak pár hónapos volt, így ő még nem is tudta, hogy mi van, de ha most történt volna, biztos rajta is lehetne érezni.

Igazából rossz dolog, ha műtenek, ott van az altatás, én általában rosszul szoktam ébredni altatás után, többször is műtöttek már életemben, és fáj bizony, de van akinek kevésbé vagy nagyobb a fájdalomtűrő képessége. Nekem voltak mellette más egészségügyi gondjaim, így kicsit macerásabb volt. De igazából kórházi szokás szerint 2-3-4 napot tartanak bent, műtét után rossz, mert a cső, amin kivezetik a vért, az fáj, ahogy ott feszít, de ha azt kiveszik, akkor már sokkal jobb. 1-2 hét után pedig már nem is igazán fáj. Csak vigyázni kell, mert azért ott mégiscsak műtét történt.

Szóval minden rendben lesz, ne aggódj!:)

2014. júl. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,


Én meg rengeteg műtéten túl vagyok már, anesztes vagyok. Tudom, hogy nehéz elhinni, de a legnagyobb biztonságban az ember a műtőben van (intubálva van, lélegeztetve, oxigént kap, véna van biztosítva neki) gyakorlatilag nincs kockázata. A gyógyszerek is nagyon biztonságosak amival altatnak. Nem lesz gond, ha látnád milyen állapotú betegeket műtenek és altatunk el, meglepődnél. Sokan nem tudják. Jó egészséget nektek.

2014. júl. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

Gyomorfekéje van de azon kivül semmi baja sincs.

2014. júl. 29. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!