Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan zajlik a műtét?

Hogyan zajlik a műtét?

Figyelt kérdés
Achilles ín rövidülésem van, az orvos azt mondta, hogy csak a műtét segíthet. Hogyan zajlik? Mennyi ideig kell a műtét után a kórházban maradni, illetve mennyi idő után tudok "normálisan járni"?

2014. aug. 25. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezted meg az orvost?
2014. aug. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A műtétet alapvetően kétféle érzéstelenítéssel végzik. Az egyik az altatás, ha ezt alkalmazzák, semmire nem fogsz emlékezni, a másik pedig az úgynevezett epidurális érzéstelenítés. Ekkor egy injekciót adnak a hátadba, érezni semmit nem fogsz, de végig tudatodnál leszel. Akár nézhetnéd is a saját műtétedet. Nekem altatásos műtétem volt (boka osteosinthesis), altattak, miután magamzoz tértem kb fél óra múlva már az udvari büfében lófráltam. Az epidurális érzéstelenítés kicsit lassabban megy ki. Ha pontosan szeretnéd tudni, hogy mi történik majd, kérdezd meg az aneszteziológust, vagy a traumatológust.
2014. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hát betoltak a műtőbe, és rámtettek közben valami maszkot, amibe volt valami gáz amitől bealudtam, mert beszívtam...:DDDDD A legközelebbi emlékem másnap dél, mikor felkeltem... Ügye nem ehetsz előtte 6 órával, én nagyon ki voltam száradva, alig bírtam.. Szóval ott nyafogtam. De elvileg alvás közben "hörögtem" ami teljesen norm. Fura. De utána volt altatás nélküli műtétem is, amikor kikellett szedni egy fémet a könyökömből. Beleszúrtak egy injekciós tűt, de ügye a csontom nem tudták érzésteleníteni, szóval éreztem ahogy kihúzták a fémet.. Volt sikongatás, fájdalom. :DDDDD 12/lány
2014. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!