Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegségre utalhatnak...

Milyen betegségre utalhatnak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

Mostanában (kb. 1-1.5 hete) több tünet is előfordult, és nem tudom, hogy mik lehetnek ezek. Leírom őket, és ha valakinek van sejtése , hogy mi lehet ez, az kérem írja meg minél részletesebben!Szóval:

-Minden nap előjövő,de főként esténként előforduló tünet, hogy úgy érzem, mint hogy ha nehezebben kapnék levegőt.Mint hogy ha nem jutnék elég levegőhöz.Ez nagyon zavaró

-Elkezdtem köhögni is, bár ez elég ritka és akkor sem túl komoly, inkább csak amolyan "köhécselés"

-Szintén főként esténként jön elp, hogy a fejem egy pontban fáj. Ez a pont általában a homlokm felett van kicsivel de néha fájt már halánték tájban is

Eléggé megijedtem, mert még sohasem fordult ilyen elp velem.Félelmem csúcspontja akkor volt, amikor egy egész napon át nagyon erősen éreztem a tüdőfájdalmat.Aznap este még egy tünet jelentkezett: ha mély levegőt vettem a jobb tüdőm aljában nagyon erős fájdalmat éreztem (nem hiszem, hogy levegő szorult be, bár előfordulhat).Ám ez a tünet másnapra megszűnt és sem előtte, sem utána nem volt.Orvosnál már voltam de egyáltalán nem vett komolyan, ráfogta arra, hogy egy erős megfázás az egész, de szerintem több annál.Mi lehet?



2014. aug. 31. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Annyit higyj el, hogy egy gyakorlott orvos mindenkit a tüneteknek megfelelően komolyan vesz. Csak ő tárgyszerűen nézi a dolgokat, te meg szubjektíven átéled. A leírt tünetek egy része hasonlít egy pollenallergiára: nehéz légvétel, köhögés-köhécselés, de ugyanakkor lehet egy enyhe vírusos fertőzés kísérője is, pláne, hogy mellkasi fájdalom is fellépett (majd elmúlt). Megjegyzem: a tüdő nem tud fájni, mert nincsenek benne fájdalom-érző receptorok. Szúrásszerű fájás eredhet mellhártyától, vagy akár bordaközti izmoktól. Ez, valamint a homloktáji fejfájás szintén lehet vírusfertőzéstől. Ha láz vagy hőemelkedés nincs, akkor nem kell túl komolyan venni az egészet. Az orvosi diagnózis azért nem egyszerű, mert egyszerre többféle ártalom szokta érni a szervezetet és ezért az egyes "betegségekre" jellemző tünetek egymással összekeveredve jelennek meg.
2014. aug. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Menj másik orvoshoz
2014. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!