Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Paranoid skizofréniával van...

Paranoid skizofréniával van esély leszázalékolásra?

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok,januárban diagnosztizálták nálam ezt a betegséget,azóta sajnos ez még súlyosabb lett,nem tudok iskolába járni,se dolgozni,napi szinten vagyok rosszul,a gyógyszerek szedése mellett is.Nem bírok emberek között lenni,rosszul leszek,nem tudok lábra állni,egyensúly zavarom van olyankor,rángatózás,tompaság...Ti mit gondoltok,mit csináljak?


ui:Minden papírom,orvosi leletem megvannak,valamit lehetne-e csinálni?



2014. szept. 5. 09:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
*dolgoztam
2014. szept. 6. 07:17
 12/17 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kérj időpontot a rehabilitációs bizottsághoz. A szakértők majd megállapítják, melyik kategóriába tartozol, erről határozatot kapsz. A= egészséges, B, C, D, E= megváltozott munkaképességű. Ezután vizsgálják meg, jár-e neked valamilyen ellátás (ez a biztosítási időtől függ. Ha nem is jár semmilyen összeg, akkor is megvan a kategóriád, és megváltozott munkaképességűként el tudsz helyezkedni rehabilitációs munkahelyre.

Ezen az oldalon, amelyet alulra linkeltem be, a K34 és N16 jelű nyomtatványokat kell kitöltened kézzel. El kell menned a háziorvoshoz is, aki még kitölt egy szép hosszú nyomtatványt. Ezeket kell elküldened a lakóhelyed szerinti kormányhivatal rehabilitációs szakigazgatási szervéhez, postai úton is megfelelő. Általában néhány hét múlva már be is hívnak vizsgálatra.


[link]

[link]

2014. szept. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Vannak kedvezmények a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatóinak. Ezeket majd feltétlenül említsd meg önéletrajzodban!
2014. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hali!


pár infó:

-skizóval 100% hogy leszázalékolhatnak, viszont:

egy új törvény miatt:

- 1095 nap biztosítási viszony kell a pénz megítélésének( a papíron amit adnak részletezve van mi számít ennek pl munkaviszony, álláskeresési járadék, hátugye ahol tb-t is fizették )

- a munkáltatód viszont akkor is kap utánnad 27% adókedvezményt, így bekerülhetsz védett munkahelyre is ahol nem használnak ki, és könnyebb meló lényegesebben, meg el is késhetsz időnként elvileg...

2014. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
5 év munkaviszony kell hogy kapj ellátást
2015. ápr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

En is skizofrén vagyok és komolyan gondolkodom leszázalékoltatom magam, 3 évnyi munkaviszonyom van, hogyan is lenne több? 30 évesen csak ennyit tudtam még elérni betegségem mellett, a legszörnyűbb hogy mindenhol leírják, hogy ez 30 éves korra már kialakul legkésőbb... Könyörgöm akkor hogyan legyen 5 évnyi bedolgozott időnk? És miért nem kaphatunk egy fillért sem? Nem akartuk hogy így legyen...

Főleg nem hogy talán még gyerekem sem lehet..30/l

2015. júl. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Egyébként, egyértelmű, hogy nem a megfelelő gyógyszert szeded, azért rángatózol mert allergiás tünetként ezt váltja ki belőled a tompaság a nyugtatók hatása, én ha már nem haluzol probálnám szép lassan letenni a nyugtatót, és csak a skizó gyógyszert szedni, mert el nem tudod képzelni mennyi mellékhatása van ezeknek a szereknek, arról nem is beszélve, hogy Függó leszel életed végéig ha hosszasan szeded és mindig több-több kell majd. Én letettem a nyugtatót, azóta nem vagyok egész nap kába, tompa. A rángatózást onnan tudom, mert nekem is így volt, ha nem hajlandó váltani a doki szedd össze a papírjaid és menj máshoz! Akkor is legyél türelmes egy új gyógyszer is 3-4 hét mire beáll, de úgy gondolom, hogy próbálkozni kell míg meg nem találod te is a megfelelő dokit és a megfelelő bogyót.

JOBBULÁST, hidd el én tudom min mész most keresztül..

Sok sikert!

2015. júl. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!