Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon szapora pulzus?

Nagyon szapora pulzus?

Figyelt kérdés

Nemrég volt suliban vizsgálat, és megjegyezték, hogy nagyon gyorsan ver a szívem, pontosan 156 volt a pulzusom.

Vérnyomásmérésnél vagy vizsgálatnál, sőt otthon is mindig 130 felett van..Ez mitől lehet?

Nem nagyon szeretnék Orvoshoz menni..


2014. szept. 8. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Pedig el kell menned. Nem tudom hány éves vagy, de ha nyugalmi állapotban voltál (nem futás, sport után) Az nagyon magas pulzus szám. Így soha nem pihen a szíved. Többféle oka lehet.

Ja, közben megkérdezném, hogy szoktál-e inni energia italt? Pontosítok: nem ittál energia italt a mérések előtt?

2014. szept. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

14 éves lány vagyok.

Nem, nem szoktam inni se energiaitalt, se kávét, mert nem szeretem őket..

A méréseket nyugalmi állapotban mérték.

2014. szept. 8. 16:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor ez bizony nagy baj és sürgősen teljes körű belgyógyászati vizsgálatra kellene menned! De ha orvosi vizsgálatot történt ez, akkor már eleve azt csodálom, hogy nem kaptál beutalót, hogy menj.

Amúgy miért nem akarsz orvoshoz menni? Az jobb, ha majd egyszer csak leáll a szíved???

Csinálnak esetleg vérvételt, szívultrahangot, esetleg vérnyomást néznek és kapsz gyógyszert, amit a szapora pulzusra szedni kell. Semmi fájdalmas nincs benne!

2014. szept. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kéne menned, a vizsgálat során nem mondták? Lehet pajzsmirigy probléma is.
2014. szept. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor először a háziorvoshoz menj és mondd el a panaszod. Lehet, hogy ő is tud segíteni.

Felejtsd el azt, hogy nem nagyon.

2014. szept. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..
2014. szept. 8. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!