Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A nyugtalan láb szindrómát mi...

A nyugtalan láb szindrómát mi okozza és mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem minden nap van, de sokszor, és ha fáradt vagyok, még durvább. Van, amikor már a karjaimat és a fejemet is mozgatom kell. Ha sokat ülök kocsiban, akkor is (nem tudom mi lesz, ha jogsit szerzek), de sokszor csak simán az ágyban fekve. Borzasztó idegesítő és rossz érzés. Egyszer mondtam orvosnak, de kb. hülyének nézett. Hogy lehet ezt elmulasztani?

És tuti nem Tourette-szindrómás vagyok vagy hasonló, mert csak ennyi kényszeres mozgásom van; nem mintha nem lenne épp elég.



2014. okt. 4. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A magnézium jó hatással lehet a nyugtalan lábra.
2014. okt. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szedsz valami idegrendszerre ható gyógyszert? Mert attól lehet.
2014. okt. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem szedek semmit...
2014. okt. 5. 21:46
 4/5 anonim válasza:

Szia! :)

Én 20 éves lány vagyok és amióta az eszemet tudom, ezzel küzdök. Elmentem neurológushoz is, azt mondta, hogy mivel gyerekkorom óta megvan, valószínű, hogy örökletes, de a biztonság kedvéért megcsináltatott néhány vizsgálatot (mágneses rezonancia, vashiány, EMG). Nincs egyikkel sem probléma, így fog felírni gyógyszert, ami enyhíti a tüneteket. Nagyon nehéz, megértem, nekem már a karjaimban is jelen van, az utazások, előadások, színház vagy egy filmnézés is borzalmas... A testmozgás segíthet, de ne közvetlenül lefekvés előtt, magamon azt vettem észre, hogyha nem telik el néhány óra a testmozgás és az alvás között, akkor sokkal rosszabb. Nekem igazából semmi házi praktika nem vált be, csak akkor szűnik, ha járkálok. Leülök vagy lefekszem és pár perc sem telik el, máris kezdődik újból. Ha fáradt vagyok, akkor még rosszabb. Kíváncsi vagyok, hogy milyen gyógyszert fogok kapni.

2018. jan. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kizcar ***** válasza:

Régebben nekem is volt. Már megszűnt.

Nagy valószínűséggel a Thai Chi és Qiqong segíteni fog.


Például:


https://www.youtube.com/watch?v=vHBR5MZmEsY


https://www.youtube.com/watch?v=E-EA86oKkPs


Mihamarábbi gyógyulást!

2018. júl. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!