Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Háton lévő aknék, pattanások...

Háton lévő aknék, pattanások utáni barna, pirosfoltok, sebek eltüntetése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 éves fiú vagyok, kb egy éve, 13 évesen lett tele a mellem, vállam és hátam aknéval. A megjelenésük után kb 6-7 hónappal mentem el bőrgyógyászhoz, ekkor már annyira nem voltak aknék. Irt fel a bőrgyógyász gyógyszert, mára csak piros, barna foltokkal és sebekkel van tele a mellem/ vállam hátam. Néha, 1-2 hónaponta szokott kialakulni pattanás amit kinyomok és besebesedik. Mit ajánlotok? Hogyan lehetne ezeket eltüntetni?

2014. okt. 13. 19:38
 1/5 Bocipók ***** válasza:

Valószínű ételallergiád/étel-intoleranciád van.

Hiába szárítod le az aknékat, mindig jön újabb és újabb. Az ok megszüntetése lenne a fő cél. Próbálj meg kísérletezni magadon, pár hétig ne egyél tejtermékeket és tojást, majd lassan hozd vissza az egyiket az étrendedbe. Ha pár napon belül ha újra megjelennek, akkor az okozza a problémádat.

Amúgy gyógyszertárban lehet kapni szalicil-savas alkoholt, az nagyon jól szárít (át kell törölni egy vattapamaccsal a bőrt), de mint fentebb írtam, az okot nem szünteti meg.

2014. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bocipók ***** válasza:
40%
Előző vagyok. Remélem nem azt a "gyógyszert" szeded, ami májkárosodást okoz. Semmilyen kozmetikai hiba nem éri meg a kockázatot, hogy pár év múlva nagyon rossz májfunkciót mutasson a vérképed, az aknék miatt tedd tönkre az egyik létfontosságú szervedet. Amúgy a bőrgyógyászok elég érdekesek, hogy soha nem az okot keresik ebben az esetben, mondjuk akkor nem is élnének olyan szépen, mert senki sem menne gyógyszert és kenceficéket felíratni.
2014. okt. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Roaccutan nevezetű gyógyszert szedem, 3 hónapon keresztül kell, ez az utolsó hónap, már 10-t beszedtem.... Majd részletesen elolvasom a tájékoztatóját/ mellékhatásokat. Kipróbálom azt, hogy 2 hétig semmilyen tejterméket nem eszek, mennyire változik.
2014. okt. 13. 20:05
 4/5 Bocipók ***** válasza:
Igen ez sajnos az a gyógyszer aminek brutális mellékhatásai vannak. Szerintem mást nem is tudnak felírni. Az egyik barátnőmnek is ezt írták fel és asszem az is rajta van a papíron, ha mellette teherbe esel, akkor mehetsz is abortuszra, mert a magzat belső szerveit is szétcseszi. Tudom, te srác vagy, ennek ellenére gondolhatod, hogy ugyanazt teszi a te szerveiddel is. Kísérletezz magadon az ételekkel. Nagyon nehéz, mert rengeteg felvágottba, péksütibe beleteszik a tejet, tejport és ugye ott van a sajt is, amit pl. mindenki nagyon szeret.
2014. okt. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És valami konkrét krém ami segít?
2014. okt. 16. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!