Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha elkezdett fájni a derekam,...

Ha elkezdett fájni a derekam, de úgy, hogy csak meggörbülve tudok menni, a kórházban miért nem diagnosztizáltak, csak "derékfájás"címmel? Se röntgen, semmi.

Figyelt kérdés

adtak egy fájdalomcsillapító injekciót("Tramdol.im.")ami semmit nem hatott, mondták mégegyet nem adnak, menjek háziorvoshoz. aki meg valami tapaszt ad 24 órára.


de szóval ez nem lehet komoly, hogy senki meg se néz?


(csak mehallgatták a tüdőm, ekg volt(vagy ctg? a szív köré tettek olyan "csipeszeket")megütögették a gerincem, vesém, arra nem érzékeny.meg javasoltak voltaren dolo tabit. vettem, szedem, így jobb, nem fáj, ha görnyedten megyek, ülök.


de ha lumbvágóm lenne, vagy sérv, van idebecsípődés más lenne a tünet?


2014. okt. 20. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem akarok hülyeségeket mondani én csak tippelek.


ELSŐNEK azt azért megjegyzem, tulajdonképp kivizsgáltak, én fél évig könyörögtem EKG vizsgálatért, állandós szívszúrások miatt. Igazuk volt semmi bajom szerencsére.


Szóval, ha sérved lenne akkor kisugározna valamely végtagodba is, ami be is zsibbadhat, görcsölhet.

Ha idegbecsípődésed ugyan ez lenne a helyzet majdnem, kisugárzik a végtagba a fájdalom és az nem fáj órákon át.

Lumbágod lehet, annak pár nap pihenés javasolt, próbálj meg a hátadon feküdni és a lábaid polcold fel, addig is tehermentesíted a gerinced, illetve ha nem egyedül élsz masszíroztasd, meg jegelheted is akár, ha melegre vágysz az is jó, mert az a merevséget oldja.


Nem tudom milyen munkát végzel,ülőt vagy állót, de ha ülőt akkor többször nyújtsd ki magad legalább 1 óra alatt 3-5 percben, mozgasd meg minden testrészed, ha pedig állót és teszem fel nehéz súlyokat kell emelned akkor használj fűzőt !


Pluszban: Sportolj, mozogj rendszeresen, hogy több ilyen ne forduljon elő!!!!


Mielőbbi jobbulást kívánok.

20/L

2014. okt. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönm a válaszod! szerintem egy fogadott orvos sem válaszolna ilyen kimerítően.
2014. okt. 20. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Dehogynem válaszolna az is! :) Remélem tudtam segíteni!
2014. okt. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Röntgen nemigen tud kimutatni ilyenkor semmit, mivel a lágy részek nem adnak röntgenárnyékot. A derékfájás jellegzetesen kísérőtünete lehet sok mindennek és a terápiában is jellemzően csak próbálkozások vannak. A leírás alapján sem lehet valószínűsíteni konkrétan semmit, remélhetőleg az orvosnak többet mondtál el. Nagy valószínűséggel valamilyen vírusfertőzés következtében létrejött kis ideggyulladásról van szó (ha a voltarenre jobb).
2014. okt. 26. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

mindenesetre a derekam relatíve helyrejött(már ki tudok egyenesedni, nem fáj, de nem tudok nehezebb súlyokat cipelni)

erre meg a lapockám közti gerincrészen"akadt be valami"meg sem tudtam mozdulni.megint gyógyszerezés..


lehet D vitaminhiány..vagy mozgáshiány..de gondolom nem kellene aerobickozni erre..de a nagymama féle tornák meg lehet nem érnek semmit

2014. okt. 26. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!