Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az Irritábilis colon szindróma...

Az Irritábilis colon szindróma gyógyitási módja?

Figyelt kérdés
krónikus hasmenésben nyílvánul meg immár 12 éve,vele párhozamosan heregyulladással alapverzióban a felnemismert tejcukorérzékenység okozta,de minden tejszármazékot elkerülök ,saját magamra fözök

#IBS #pszichoszomatikus betegségek
2014. okt. 25. 18:06
 1/10 anonim válasza:
Szakorvost kellene felkeresni ha még nem történt meg, ha igen akkor el kellett volna mondania, hogy életmódbeli változtatásra lenne szükség. Az hogy magára főz, még semmit nem jelent, az a kérdés, mit. Alapvető a rostdús diéta, a hasmenésre pl. búzakorpa jó lehet. Nincsen konkrét gyógymód, a tüneteket lehet kezelni.
2014. okt. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi de a rostdús diétát próbáltam,nem vált be csak fokozta a bélérzékrnységet meg a,hasmenést,bélfájdalmakat,alapvetően sok páróltzöldséget eszek ,fözelékeket,meg ilyesmiket szerintem nem ezzel van a gond,orvosokat végigjártam mindenki halgat mint a sír nem mond semmit,alapvetően az otthoni negativ dolgok szoktak nagyon megviselni és milyen életmodbeli váltást javasolsz,?
2014. okt. 28. 06:32
 3/10 anonim válasza:
Életmód alatt pl. azt értem, hogy ha van kiváltó ok, a stressz, akkor meg kell próbálni elkerülni vagy terapeuta segítségével kezelni. Ha nincsenek folyamatosan ezek a tünetek, akkor szerintem nyugodtan lehet bevenni fájdalomcsillapítót, görcsoldót, hasfogót amikor kell. Vannak probiotikumok, gyógynövények (kamilla, cickafark, macskagyökér, kömény, édeskömény) kísérletezni kell...
2014. okt. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és a terapeuta alatt mit értesz pszihologust?
2014. okt. 28. 14:22
 5/10 anonim válasza:
amikről én hallottam, az a pszichoterápia, életmód tanácsadás, és vannak kimondottan stresszkezelő tréningek is
2014. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
halottál? tehát nem vettél még részt egyiken sem?
2014. okt. 28. 16:15
 7/10 anonim válasza:
nem, ezekről csak mint stresszkezelő módszerekről hallottam
2014. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
csak kiváncvsiságból ugye nincs semmiféle egészségügyi végzettséged,?nemazért ezt a betegséget tényleg a pszihoszomatikus betegségek okozzák,és ezek a pszihoterápiás kezelések lehet hogy javitanának rajta,ezt jól megállapitottad,csak még nem tudtam rászánni magam,erröl mindig az jut eszembe hogy ilyen helyre a dilisek járnak,tehát van?
2014. okt. 29. 11:45
 9/10 anonim válasza:
De bizony van, és én úgy tanultam, hogy az IBS-nél nincs semmi szervi elváltozás - tehát nem kell pl. műteni és az orvos sem ír fel a bél gyulladására való gyógyszereket, pedig vannak - ezért a kiváltó okokat lehet kezelni. Ez pedig legtöbbször ételallergia és/vagy stressz.
2014. okt. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
és milyen végzettséged van?
2014. okt. 31. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!