Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Veseeredetű magasvérnyomással...

Veseeredetű magasvérnyomással diagnosztizáltak és 3 féle vérnyomáscsökkentőt kell szednem + 1 béta blokkolót, ez normális, szoktak ilyen sok gyógyszert adni más betegnek is?

Figyelt kérdés
190/110-es vérnyomással kerültem orvoshoz, tudtam a már 10 éve meglévő vesebetegségemről, de csak béta blokkolót kellett idáig szednem. Először felírtak 1 fajta csökkentőt, semmit nem változott a vérnyomásom, aztán hozzá még egyet, így már 150-160 körül mozgott, most egy harmadikat is kaptam jelenleg 120/80-130/90 körül mozog. Ennek nagyon örülök, csak annak nem, hogy ilyen sok gyógyszert kell szedni, mert elég fiatal vagyok, egészségesen táplálkozok és mozgok eleget, de mérgeznem kell magamat ezekkel a kemikáliákkal. :( 28/F

2014. okt. 31. 13:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Amúgy ha valaki ért hozzá 2x5mg Norvasc + 2x5mg Tritace + 1x1mg Tenaxum + 2x10mg Betaloc-ot kell szednem.
2014. okt. 31. 13:15
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem szeded oket akkor meg karosodik a szervezeted. Melyik a jobb?


Ha nem bizol az orvosodban, keress masikat.

2014. okt. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A vérnyomáscsökkentőket kombinációban szokták adni, nem pedig a dózist emelgetik a végtelenségig. Ennek az egyik oka, hogy a különböző szerek különböző támadásponton hatnak, így az együttes hatásuk jobb lesz, a másik pedig, hogy a mellékhatásaik eltérőek, és a kombinált kezeléssel azokat minimalizálni lehet.


Nyilván nem szeret senki gyógyszert szedni, de az így beállított normális vérnyomás sokkal jobb, mintha a 200-as vérnyomásoddal kapnál egy agyvérzést, vagy a 150-essel később egy infarktust.

2014. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!