Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit használtok megfázásra, ha...

Mit használtok megfázásra, ha nem vagytok lázasak?

Figyelt kérdés
Nagyon náthás vagyok és köhögök. Tegnap este ittam egy Neo Citran-t és ma kamillával inhaláltam. Legtöbb gyógyszert lázra írják, nekem az nincsen, de enélkül is nagyon pocsékul vagyok. Mit ajánlott ilyenkor használni?

2014. nov. 1. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy a legtöbb gyógyszert csak lázra írják.

Bármilyen tünetenyhítő gyógyszert használhatsz akkor is, ha nem vagy lázas. És antibiotikumot is írnak fel akkor is, ha valaki nem lázas.

Ha elmész egy orvoshoz, akkor ő a vizsgálat és a tüneteid alapján meg tudja állapítani, hogy bakteriális vagy vírusos fertőzésed van. Ha bakteriális, akkor kapsz antibiotikumot és rendbe jössz. Ha csak vírusos a fertőzés, akkor meg arra nincs ellenszer, azt a szervezet győzi le, olyankor tünetenyhítő gyógyszert lehet szedni. Ami jó fájdalomra, orrfolyásra, orrdugulásra, stb.

Én ha úgy érzem, hogy beteg vagyok, akkor mindig Coldrex tablettát szoktam szedni, ha pár nap alatt nem segít, akkor tudom, hogy nem vírus vagy nem csak az van, hanem baktérium, így megyek az orvoshoz.

2014. nov. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, sajnos orvoshoz csak 4-5 nap múlva jutok el, mert hétvége van és utána időpontot kell kérném. Addig azért szeretnék valamit csinálni, mert nem tudok így semmit csinálni.
2014. nov. 1. 16:32
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem a neo-citrán nem vált be. inkább a forró mézes tej minden este, reggel pár napon keresztül az bevált. esetleg még a forralt bor is jól jön ilyenkor.
2014. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Alkoholt biztos nem fogok inni, mert kisgyerekem van és egyedül vagyok itthon vele, mert férjem távolabb dolgozik. Maradok inkább mézes-citromos tea lehetőségnél.
2014. nov. 1. 19:11
 5/5 Hajú Kék válasza:

Hagymatea !!! Csodaszer!


1l víz, 3 közepes fej vöröshagyma(héjastul!kosz nélkül), 1 evőkanál hársfatea (elhagyható)


A liter vízbe belevagdosod a hagymát (nem kell kicsire), beleteszed a hársfateát, és addig főzöd, amíg a hagyma megpuhul (kb.15 p).

Kancsóba szűröd rongyon, melegen.

Mézzel, citromlével ízesíted ízlés szerint.

Az első bögrényit melegen iszod, hogy jólessen a torkodnak.

A többit elszopogatod egész nap.


Ha időben kezded, egy nap elég.

Ha nem, akkor 3-4 nap.


Leánykám azt mondta gyerekkorában: "Nem is igazán beteg az, akinek ez nem esik jól!" (Mert már ivás közben érződik, hogy könnyít!)


Jobbulást!

2015. máj. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!