Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyajegyem elrákosodott?

Valaki : kérdése:

Anyajegyem elrákosodott?

Figyelt kérdés

Ma egy orvos,aki megvizsgálta az osztályt, mondta,hogy a hátamon lévő nagy,festékes anyajegyet meg kellene mutatonom egy orvosnak,mert elrákosodhat.

Megijedtem, mert 18 éves vagyok és ez ott volt,mióta az eszemet tudom, mivel a hátamon volt,nem láttam hogy nézett ki régen, nem tudom eldönteni változott-e, néha bele is kaptam, de ez már régen volt, soha nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, a szüleim sem.

Ez most akkor azt jelenti,hogy lehet hogy már elrákosodott,és azért menjek orvoshoz, vagy csak elővigyázatosságból?

És milyen orvoshoz menjek vele? A sima börgyógyász jó erre?


2014. nov. 5. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. "Sima" bőrgyógyászhoz menjél. Nem valószínű, hogy elrákosodott, de nem árt, sőt javasolt időnként kontrollálni.
2014. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elővigyázatosság. Az ilyen anyajegyeket javasolják évente megnézetni. Sima bőrgyógyászhoz menj. Kérdezz rá, nem javasolja-e, hogy levetesd, mert ha rossz helyen van, és akadályt képez, könnyű belekapni, akkor jobb megszabadulni tőle. Lézerrel, helyi érzéstelenítéssel lekapják. Amúgy a napozással jó vigyázni, az anyajegyet le kell fedni, hogy ne érje fény, mert végülis a túlzott napozás fokozhatja az anyajegyek elrákosodását.

Nem kell beparázni tőle, de érdemes rendszeresen megnézetni ezeket az anyajegyeket.

2014. nov. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor nincs aláírva a halálos ítéletem,ugye?

Sajnos hajlamos vagyok beijedni az ilyenektől.

2014. nov. 5. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt mondta, hogy elrákosodhat, és nem azt, hogy rákgyanús, ne ijedj meg, de nézesd meg bőrgyógyásszal.
2014. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Legkésőbb jövő kedden mindenképpen megnézetem!

Köszönöm a válaszokat :)

2014. nov. 5. 15:05
 6/6 A kérdező kommentje:

Na voltam dokinál,semmi baja :)

KÖszi mindenkinek a választ :)

2014. nov. 6. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!