Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek is túlreagálják?

Szerintetek is túlreagálják?

Figyelt kérdés

a szüleim elváltak és én apával élek aki egy nőhöz költözött akinek van egy 15 éves lánya....

a csajszika tegnap hazajött reggel koliból mert hőemelkedése volt pedig montuk neki hogy vegyen be gyógyszert és menjen iskolába.. aztán apu meg nevelőanyám elvitték orvoshoz mert azt mondta fáj a torka és gyengének érzi magát.. az orvos azt mondta hogy tüszös mandula gyulladása van és a láza felmehet 40 fokra is és írt neki egy rakat gyógyszert

tegnap délutánra a kedves 'nővérem' már olyan 'beteg' volt hogy mozogni sem bírt csak fekütt és hiába beszéltünk nem válaszolt csak nézett ki a fejéből és az anyja oda meg vissza volt hogy 39 fokos a láza meg hogy forró a teste meg reszketett hiába volt meleg én pólóba meg rövid nadrágba ő meg fel volt öltözve meg nagy takaró volt rajta és fázott.. még az apukám is mellette ült és simogatta a fejét az meg meg se mozdult rá se nézett csak nézte a plafont néha bólintott és annyi. szerintem csak túl játsza magát mert az már elég durca hogy mozogni se bírt.. meg mindenki körölütte zsongott szerintem pont hogy hagyják békén egyedül hagy feküdjön magának úgy se csinál semmit akkor minek voltak ott? ma már meg bír mozdulni meg suttogva beszél de elegem van abból, hogy ő van a középponba holott szerintem nem halálos beteg pedig úgy adja be.. szerintetek is igazam van?

13/l


2014. nov. 7. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
39 fokos láz nagyon megviseli az embert, ilyenkor borzasztó rosszul érzi magát az ember és rettentően fáj a feje, rázza a hideg, ne sajnáld tőle, hogy most ő van a középpontban, ha te leszel beteg, akkor majd téged abajgatnak, a szülők már csak ilyenek, féltik a gyerekeiket és rossz nekik, ha szenvedni látják.
2014. nov. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!

A saját esetem írom le: 39 fokos láznál konkrétan nem bírok megmozdulni, mert remegek.

És nem csak "kívül", hanem "belül" is, a gyomrom, a szerveim. Nagyon pocsék érzés, ha ki is megyek, a téli paplant teszem a hátamra, és úgy talán. Mivel 5 évente vagyok kb lázas, nagyon megvisel.


Úgyhogy hihető. Az meg, hogy fázott, hát persze hogy fázott, ha egyszer lázas volt, meg tüszős mandulája volt.


Neked volt már tüszős mandulagyulladásod? kívánom, hogy ne legyen soha. Utálatos egy betegség. Sajnos nekem évente van..

2014. nov. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hát figyelj csak. Én az irományod alapján azt veszem le hogy nem nagyon bírod a lányt. Azt írtad hogy kollégiumból jött haza.. tehát kollégista. Szóval keveset van otthon úgyhogy nem értem miért sajnálod tőle, hogy ennyit foglalkoznak vele. Beteg, ezért egyértelmű, hogy féltik. Ez nem egy könnyű megfázás vagy valami ilyesmi. Szerintem kicsit komolyabb betegség. 39° láznál érthető hogy ennyire legyengül. Én is voltam már tüszős mandulagyulladásos és ne tudd meg milyen rossz. Úgyhogy érezz vele együtt legalább egy kicsit és ne itt gonoszkodj..:)

Remélem hamar meggyógyul!:)

2014. nov. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!