Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy ártalmatlan anyajegy is...

Egy ártalmatlan anyajegy is viselkedhet furcsán?

Figyelt kérdés
Úgy másfél éve vettem észre magamon egy sötétebb anyajegyet, nem tudom, korábban is ott volt-e, de nem tűnt fel. Elmentem vele bőrgyógyászhoz, azt mondta, nem látja gyanúsnak. Most elmentem újra, mert megváltozott a széle, már nem teljesen kerek, lett egy kis csücske. Azt mondta, hogy ne kísértsük a sorsot, vegyük le. Nem mondta, hogy sürgős, csak hogy majd szakítsak rá időt. Nem írta rá a papíromra sem, hogy melanoma. Csak annyit, hogy pigmentált naevus. Megváltoztathatja egy anyajegy az alakját, csak mert pl. olyan helyen van, ahol például a melltartópánt irritálja? Vagy megjelenhet a semmiből akkor is, ha ártalmatlan? Már bejelentkeztem a sebészetre, de ez a várakozás teljesen felőröl, és a legrosszabbtól tartok.
2014. nov. 24. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
nem csak az, de ha a bőröd nyúlik, már akkor is megváltozhat az alakja neki
2014. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tetőled függ, hogy le akarod -e vetetni v. nem

Nem muszáj

2014. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg attól is függ, hol van (milyen helyen)

(Ha dörzsöli valami mindig, akkor jobb levetetni)

2014. nov. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg utána heg marad a helyén
2014. nov. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha orvos javasolta a levételét, akkor feltétlenül vetesd le. A doki sem tudja előre, hogy milyen, csak a szövettan után. Jól tetted, hogy megnézetted, mert egy ismerős fiatal kislány majdnem belehalt a melanomába.
2014. nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!