Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rheumatoid Arthritis és...

Rheumatoid Arthritis és Myositis együtt mennyire gyakran fordul elő?

Figyelt kérdés
Nekem RA-m van, kezelt, jól érzem vele magam - gyógyszerek mellett. Most viszont fáj a felkarom alsó részén az izom.
2014. nov. 24. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek az autoimmun nyavalyák szeretnek egymással társulni.

De a polymyositisre a proximalis (törzshöz közelebb lévő) izmok gyengesége jellemző (nehéz fésülködni, leülni, felállni).

2014. nov. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Első válaszoló:

Igen, általában proximális, de nem mindig. Nekem nem tudják egyenlőre milyen myositis-em van. Az orvos gondolt egyszer zárványtestes myositis-re, de egyenlőre nem vizsgáltak ki rá. Az EMG, izombiopszia myositis-t mutatott ki, de a biopszia nem mutatott zárványtesteket, mindenesetre az EMG distális myopatiát mutatott. Szóval lehetséges a distális myositis, csak ritka.

2023. máj. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tapasztalatom: Eltelt a kérdés óta 9 év. Volt egy hobbim, kötöttem, nagyon intenzíven. Naponta akár 3-4 órát. Mint kiderült, ettől volt a gond. Amióta nem csinálom, megszünt az izmokat érintő panasz.
2023. júl. 17. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!