Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ártott már valakinek valaha...

Ártott már valakinek valaha az, hogy alacsony volt a vérnyomása?

Figyelt kérdés
Gondolom akkor igen ha pl valaki végelgyengülésben meghalt, vagy éhen halt. Van egyéb? Komolyan kérdezem.

2014. nov. 26. 06:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért halna éhen bárki is az alacsony vérnyomás MIATT??? Lehet, aki éhen hal, annak előtte már alacsony a vérnyomása is, de az akkor okozat és nem ok.


Az alacsony vérnyomástól semmi bajod nem lesz.

2014. nov. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán annak árthat, aki gépjárművezetés közben veszíti el miatta az eszméletét. Igaz, hogy csak közvetve.
2014. nov. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ájulást, gyengeséget, kábaságot okoz, de se éhenhalni (?), se végelgyengülni nem fogsz miatta, ez hülyeség.
2014. nov. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem gondoltam hogy emiatt éhen halnék vagy meghalok bármilyen formában :). Csak semmi más "betegség" nem jutott eszembe aminek lehet köze hozzá.

Akkor akik óvnak, hogy ne egyek sok sót mert magas lesz a vérnyomásom, azoknak nincs igaza, mert ha magasabb lesz, akkor lesz normális, így ehetek sok sót :) ?

2014. nov. 27. 08:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha valakinek ez a természetes állapota, akkor inkább alacsony legyen egy vérnyomás, mint magas. De ha hirtelen esik le a vérnyomás valamitől, akkor attól el szoktak ájulni.
2014. nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hajú Kék válasza:

Világéletemben alacsony volt a vérnyomásom, a velejárókkal együtt.

Ha gyengeséget, ájulás-közelit érzel, lehet káliumhiányod is.

A berepülőpilótákat kiképzéskor megtanítják összeszorítani a végtagok izmait, hogy több vér jusson a fejbe. Ez jó nekünk is. (Otthoni gyakorlással is beidegződik.)


Amúgy öregkorodra fázni fog a lábad, zokniban fogsz audni. :o)))))

2015. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most is hideg a lábam, pedig mostanában normális a vérnyomásom, csak egy rövidebb időszakban volt alacsony, sztem azért, mert kb fél évig nem ettem húst, mert megundorodtam egy disznóvágáson a disznótól.
2015. jún. 11. 02:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem sose volt magas a vérnyomásom, akkor se amikor ettem húst, akkor se amikor nem. Viszont ételallergiánál le szokott esni nagyon és ilyen esetben viszont ügyelnem kell rá, hogy nehogy elaludjak, nem tudom miért, a doki mondta aki először adott be adrenalin injekciót az anafilaxiás sokkra, amit attól az adott ételtől kaptam, amire allergiás vagyok. Állítólag a sokkban kitágulnak az erek és ezért esik le a vérnyomás. Ilyenkor úgy érzem magam hogy minden szép és jó, de én azért inkább ledőlnék itt és aludnék egyet, na ilyenkor nem szabad ezt megtennem, de mivel ez az anafilaxiás sokk része, ezért eléggé speciális esetnek nevezhető.

A hideg talpakra és kezekre nekem a doki nem azt mondta, hogy a vérnyomás miatt van, hanem a keringés nem a legjobb szerinte. Viccesen: "messze van a hőközponttól".

2017. ápr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!