Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívprobléma vagy pánikbetegsé...

Szívprobléma vagy pánikbetegség, szorongás?

Figyelt kérdés
Még nem voltam kardiológusnál, de én pánikbetegségre tippelek viszont van egy tünetem amit nem nagyon tudok beilleszteni. Alvás utáni ébredésekkor gyakran előfordul hogy 20-30 percig csak állva hevesen dobog a szívem és ilyenkor kellemetlenül érzem magam. Ez néha igaz csak simán felállásokkor is. Többször volt már pánikrohamom, ekkor nézettem EKG-t és semmit nem találtak. Amikor lefolyik egy ilyen roham általában minden tünet varázsütésre eltűnik. Hetente 3szor futok 30 percet kb. Sok vitamint és ásványi anyagot fogyasztok, de általában sokat ülök. Kérlek adjatok tanácsokat azon kívül, hogy menjek el kardiológushoz(már tervben van)! 20/F

2014. nov. 27. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Igazából nem lehet megmondani, viszont mivel már vizsgálták a szívedet, az kimutatta volna, ha valami nagy gáz lenne, emiatt inkább a pánik az esélyesebb. Maga a tüneted tényleg nem tipikus pánikbeteg tünet, de ha rápörgetted magad, akkor simán lehet az is, lényegében a pánikbetegségnek ez az egyik központi eleme, hogy azt a tünetet produkálod, amitől félsz. Tehát ha te így képzelsz el egy szívbeteget, hogy felálláskor hevesen dobog a szíve, azt napok alatt ki tudod magadnak alakítani és úgy fogod érezni, hogy veled minden alkalommal, amikor felállsz ez történik.
2014. nov. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2014. nov. 27. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!