Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyukámnál most januárban...

Anyukámnál most januárban rákos megbetegedést diagnosztizáltak.8 évvel ezelőtti méhnyakrákból áttét keletkezett a hólyagjában, veséjében és valószínű kiterjedt a valamelyik belére is. Van mód arra, hogy kemoterápia és sugárzás nélkül meggyógyuljon?

Figyelt kérdés
Itt vagyok kiskorúként vele egyedül és nem tudom mit csináljak. Rettenetesen aggódom. Mert a kemót nem akarja elvállalni, sugárkezelése már nem lehet.. Semmit nem segít neki az orvos ahova járunk. És egyre csak romlik a helyzet. Kérlek mondjatok pozitív dolgokat, hogy valahogy jobban lássam a helyzetet.. Mit csináljak? Lehet ilyen ok miatt szerv csonkításokat végre hajtani? Pl. kiveszik minden szervéből a megmérgezett részeket és csak összevarrják? Vagy új szerveket kapni? Létezik, hogy ilyenkor donortól ő is kapjon új szerveket?

2014. nov. 29. 07:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Amiket írtál ,azok egy laikus ,hozzá nem értő szavai ..természetesen ezeket a dolgokat nem lehet kivitelezni . A helyzet még jobban fog romlani ,ha nem vállalja az orvosok által biztosított kezelést . Van egy fiatal ismerősöm ,akinél mellrákot diagnosztizáltak .. nos ő is elutasított minden kezelést ,mondván ,hogy ő nem bízik a kemóban ,sugárban ..ellenben az alternatív gyógymódokban igen . Nos ..azóta már megbánta ,hogy visszautasította a kezelést ,iszonyat fájdalmai ,vannak ,az állapota romlik és áttét képződött a csontvelőben is neki . Ha tehetné visszapörgetné az időt és vállalná a kemót ...
2014. nov. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
áttétes rákos betegnél már nem sok jóra lehet számítani. 1 évre legfeljebb.
2014. nov. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
21%
Próbáljátok meg a talpmasszázst. Nagyon sok embernek segített sokféle betegségben (nekem vastagbélgyulladásban).
2014. nov. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

1: valóban sok a kuruzsló, aki bolti eladóból onkológussá avanzsálódott, és a legundorítóbb emberek közé tartozik azzal, hogy hamis remnyeket táplálnak az ilyen súlyos betegekben, mert megvetetik velük a drága cuccokat aztán azt mondják ettől meggyógyulsz. Az ilyenek megérdemelnék, ha megkapnák a betegség legfájdalmasabb formáját.


Én végzős fizikus vagyok, most írom szakdolgozatomat az Országos Onkológiai Intézetben, ahol konformális üregi és szövetközi besugárzások dozimetriai vizsgálatát végzem, annak érdekében, hogy megállapítsuk az optimális dóziseloszlást, hogy a betegnél minél kevesebb mellékhatások lépjenek fel. Itt azért elég fejlett már most is ilyen szempontból a dolog. Viszont a kemoterápiánál nem igazán lehet kivédeni a mellékhatásokat, mert ott a gyógyszer hatóanyaga minden olyan sejtet elpusztít, ami gyorsan szaporodik a szervezetben. Ilyenek a rákos sejtek is, de sok egyéb is hasonló frekvenciával osztódik (pl a haj). Mindenki maga dönti el, hogy belekezd-e. De a talpmasszázs nem hülyeség, én mindenképp javaslom.

2014. nov. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szoktam masszírozgatni a talpát :)
2014. nov. 29. 09:03
 6/17 A kérdező kommentje:
Azért nem vállalta be a kemoterápiát mert ezzel tisztában van. És mivel az egyik veséje leállt a tumor miatt bele se kezdett..
2014. nov. 29. 09:06
 7/17 anonim ***** válasza:
A masszírozást erősen kell csinálni, nem finoman. Az interneten találsz "térképet" a talpról, hogy hol milyen idegvégződések vannak. Az érintett szerveket mégjobban meg kell masszírozni, de durván, erősen rá kell nyomni az ujjadat. Nem szabad finomkodni, mert csak így lehet igazán stimulálni.
2014. nov. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Már nézem a dolgokat az interneten. Eddig is mindig kért arra, hogy jajj masszírozzam már meg olyan jól esne neki de hát én erre nem is gondoltam, hogy jótékony hatása lehet.
2014. nov. 29. 09:15
 9/17 anonim ***** válasza:
És a méhe ki lett véve?
2014. nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen ki lett de már nagyon régen. Mert az volt az első rákja. De azt kivették és így elvileg meggyógyult csak akkor a műtét közben elvágták az orvosok "véletlenül" a bal vesevezetékét... És valószínűleg így újult ki újra az egész 7 év után (mert akkor megfertőzhették a vezetéket)
2014. nov. 30. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!