Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon pánikolok, lehet rák,...

Nagyon pánikolok, lehet rák, vagy ez más?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Körülbelül 4 vagy 5 éve (!) tapasztaltam, hogy a bal herémen, vagyis annak a tetején van egy csomós rész, nem is olyan kicsi, ami puha és fájdalmatlan, nyomásra sem fáj. Olyan, mintha egy "rizses" vagy eres tömb lenne. Viszont néha teljesen normális és nem vehető észre, lekicsinyedik és ugyanolyan,mint a jobb oldali. Ritkán járás közben fáj, olyan, mintha érzékeny lenne érintésre. De tényleg ritkán, kb soha, csak most egy hete volt egy ilyen.


Ez az egész nem is zavart egy ideig, ráadásul a testvérem is megkérdeztem még 16 éves korom körül, hogy neki van-e ilyen (ő 4 évvel kisebb!), és mondta, hogy igen, meg is néztem, és hihetetlen, de kb ugyanez volt a helyzet. Kb egy éve voltam vérvizsgálaton, de előtte is párszor (nem pont vérvétel céljával) , meg kb két és fél éve egy olyan vizsgálaton, ami a rákot is kimutatja a testben, de egyiknél sem volt semmi baj. Azért gyanakszom és rettegek a ráktól, mert rengeteget olvastam a hererák kapcsán, és pár napja érzek egy gyenge, de picit zavaró alhasi fájdalmat. De ezen kívül csak az aggasztott mindig is, hogy néha láthatóan nagyobb a bal oldali, és ez a "rizses" vagy csomós rész nagyon zavart, zavar.


Urológusnál még nem voltam.


Olvastam, hogy lehet herevisszerség is, de nem igazán tudom, az lehet-e ilyen. Tény, hogy elég paranoiás vagyok, sokszor alaptalanul is az egészségem kapcsán, de már 4 vagy 5 éve van ez, és meg kell kérdeznem, mert annyira pánikolok sokszor, főleg ezzel a gyenge alhasi fájdalommal, annak ellenére, hogy semmi problémám nem volt belőle . Ami nyugtat, az az, hogy még 1 éve a vérvételen semmilyen rákra utaló dolog (még leírni is rossz) nem volt, meg előtte sem, és ha a tesómnál is ez van (ráadásul kb 12 éves kora óta) , az csak nem lehet rák. De mégis nagyon aggaszt. Nyilván előbb- utóbb elmegyek orvoshoz, de előbb kíváncsi vagyok, mik a vélemények itt. Olyat is olvastam itt GYIK-en, hogy ha 4 éve ott van a rák, akkor azóta csomó áttét, stb van, majd halál... ezek után nem tudok nyugodt maradni.


Köszönöm az értelmes válaszokat!



2014. nov. 29. 22:20
 1/8 Mittudomain ***** válasza:

Szia!


Azt ennyiből nem tudom megmondani hogy most hererákról van-e szó, de megnyugtatásul annyit tudok, hogy nincs mitől paráznod. A "hererák" egy természetes folyamat egy önbecsülés letörés, önértékelés csökkenés (nem vagyok elég férfias), hozzátartozó jelenlétének földi létezésének megszűnése miatti konfliktusnak.

Ami még szóba jöhet házi kedvenc elvesztése, vagy bárkié akit nagyon közel éreztél magadhoz.


Áttét pedig nem létezik.. ha valakinek a vastagbelén lenne sejtszaporulat, az vándor úta indul, eljut a májához, akkor a máján vastagbél szövetnek kéne nőnie, nem?.. Sok helyen sokféle leírást fogsz találni, konkrétumot egyet se.. Ennek az az oka, hogy azért nem találják a gyógymódot, mert a rák nem betegség.. nem úgy, ahogy mi képzeljük.

Egyszerű példa: megfulladással kapcsolatos halálfélelmi para tödőrákot, azaz sejtszaporulatot indít be, ez a természet logikus lépése.. ha félsz a megfulladástól, több tüdősejted lesz ami hatékonyabb oxigénfelvételt eredményez. Ha úgy érzed nem vagy elég férfias, vagy elvesztettél valakit aki előd/utód vonatkozású, akkor evidens, hogy a szaporítószervet erősíti meg a szervezet.

2014. nov. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ha rák lenne, akkor nem kellett volna az a pár vérvétel alkalmával észrevenniük? Mert a vérvizsgálatok előtt is 1-2 évvel ugyanez volt a helyzet. Tény, hogy stresszesebb típus vagyok, de nem is az okain van a hangsúly, hanem a "tünetek" a zavaróak számomra. Illetve azon belül is egy dolog, ez a csomós rész. Nem tudom, mi lehet ez már 5 éve.
2014. nov. 29. 23:31
 3/8 anonim ***** válasza:

nincs rakod

ami a hered tetejen van az az osvese maradvanya

2014. nov. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És az mi, jár valamivel?
2014. nov. 30. 12:08
 5/8 anonim ***** válasza:
olvass utána a here felépítésének
2014. dec. 1. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A rák a heréből nő ki, mint egy kemény púp, kb olyan, és nem tűnik el, hanem egyre nő, áttétet képez, stb... A spontán remisszió baromi ritka. A rák sokszor nem okoz fájdalmat, és pl a hererák úgy tűnhet fel még az önvizsgálaton kívül, hogy már áttét van a csigolyákban, és fáj tőle a hátad. Annak alapján, amit elmondtál, inkább visszértágulatot mondanék, vagy azt, hogy simán a mellékherét érzed. A visszértágulat többé-kevésbé puha, elméletileg visszahúzódhat, és alhasi fájdalmat is okozhat.


Én a helyedben nem paráznék, de ha ezek után még mindig úgy gondolod, hogy rákos vagy, akkor mielőbb vizsgáltasd ki, mert a hererák korai stádiumban még jól kezelhető, akár az egyik here eltávolításával, viszont elég gyorsan képez áttétet többek között gerincbe, és ilyenkor már sokkal kevesebb esélye van a betegnek.

2015. jan. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, azóta utánajártam és több kép alapján is ez határozottan visszértágulat lesz, fekvő pozícióban alapból semmi nem látszik és teljesen normális. Ezentúl 4-5 év alatt biztosan feltűnt volna, ha rák, és máshogyan is jelentkezett volna. Az alhasi fájdalommal elmentem orvoshoz, egyből leszűrte, hogy felfáztam, 3 alatt antibiotikummal helyre is jöttem, azóta nincs semmi hasonló panasz.
2015. jan. 26. 02:39
 8/8 anonim ***** válasza:
4-5 év alatt simán meghaltál volna a kezeletlen rákban
2015. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!