Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kétoldali tüdőgyulladás...

A kétoldali tüdőgyulladás mennyire veszélyes? Mik lehetnek szövődményei?

Figyelt kérdés

Halálos lehet? Nekem 1 hete kedd óta van 38,5-39,3 fokos lázam ( de lázasabb típus vagyok) . Tegnap azt mutatta a rönfen h 2 oldali egyik oldalon elég pici a másikon nagyobb mint a másik. A dokim irt felt vmit de ma felhívta apum ( 14 vagyok Fiu ) h jobb lenne ha befeküdnék 3 napra. hát ma este jöttem ( kedd ) péntekig.


A KÉRDÉSEM: ÍGY HOGY PÉNTEKIG BENT VAGYOK A KÓRHÁZBA, KAPHATOK VALAMI SZÖVŐDMÉNYT???


Hallottam ilyet hogy az ismimnek tüdőrákja lett...azt kaphatok? Vagy azt nem kezelték időben?


Beparáztam...Segítsetek légyszi!

Megy a zőld kéz!



2014. dec. 2. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi. Az ismerősödnek nem a tüdőgyuszitól lett tüdőrákja, hanem miközben azt vizsgálták, akkor vették észre.

Amit a tüdőgyulladásról tudnod kell: nem jték. Mondjuk én fiatalkoromban kihordtam lábon is, de ezt másnak nem szoktam ajánlani. A gyulladás ráhúzódhat a szívizomra, stb. Szal, jobb, ha szépen kifekszed az idődet.

2014. dec. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A tüdőgyulladástól nem lesz tüdőrák, semmi köze hozzá. Megkapod a gyógyszeredet és szépen meggyógyulsz.
2014. dec. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De anyum is azt mondta h nagyon súlyos szövődményi lehetnek
2014. dec. 2. 18:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehetnek súlyos szövődményei, ha elbagatellizálod a dolgot, és nem veszed komolyan. Nem szedsz gyógyszer, nem fekszel, nem pihened ki magad. Ha benn vagy a kórházban, kapsz antibiotikumot, a nap jó részét ágyban fekve töltöd, jönnek az orvosok, ellenőrzik naponta a tüdődet, csinálnak kontroll röntgent. Ilyenkor a legkisebb az esélye, hogy bármi kialakuljon, és ha valami más tünet megjelenik (mondjuk továbbterjed a fertőzés), azonnal kezelésbe is tudnak venni. A tüdőráknak semmi köze ehhez. A kórházban a legjobb kezekben vagy, csak feküdj, pihenj, aludj sokat, ne aggódj, és csinálj mindent úgy, ahogy az orvosok mondják.
2014. dec. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Okè. Köszönöm.
2014. dec. 2. 19:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak azt mondják hogy fura mert nem hallják csak ha nagyon odafigyelnek...tehát vmi különleges
2014. dec. 2. 19:27
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg a röntgen, ha az kimutatja, akkor tudnak már kezelni, és utánkövetni. Pihenj sokat, jobbulást!
2014. dec. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!