Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » HIV beteg a családban, hogyan...

HIV beteg a családban, hogyan kezelnétek az alábbi helyzetet?

Figyelt kérdés

Egyik családtag HIV beteg és sajnos rák tetézi, alig pár hónapja van hátra... De van a családban egy kisbaba, akinek az anyja nem engedi a beteg közelébe a gyereket. Értsd ezalatt, hogy a lakásba sem ahol a beteg lakik...

Ti mit tennétek? Engednétek a babát a beteg közelébe? (én, a kérdező tisztában vagyok azzal hogy nem eshet baja a babának) Mindeközben a beteg alig várja hogy láthassa a picit...


2014. dec. 2. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
tekintettel arra, hogy a HIV nem terjed sem hosszannézéssel, sem érintéssel stb, nem látom értelmét a tiltásnak. Értem, hogy félti a babát, a helyedben megkérném az anyukát, hogy konzultáljon egy orvossal, akiben bízik, hogy az elmagyarázhassa a kockázatokat...talán akkor belátja, hogy a HIV pozitív beteg nem jelent veszélyt a babára.
2014. dec. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De mit tegyek ha makacs és retteg és tudatlan és bután áll hozzá a dologhoz??? Veszekedni, üvöltözni nem akarok és nem fogok, intelligensen megbeszélni kétséges... :(
2014. dec. 2. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!