Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Haloperidol? Olyanoktól...

Haloperidol? Olyanoktól várnám a tapasztalatokat akik szedték/szednek Haloperidolt. Milyen betegségre írta fel az orvos és használt-e egyáltalán. Meddig lehet szedni durva mellékhatások nélkül?

Figyelt kérdés

2014. dec. 14. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Na az durva cucc.xdd egyszer haverokkal iszogattunk és kitaláltuk hogy mekkora poén lenne "berivózni"sajnos nem volt rivónk,ezért kipróbáltuk a "haligalit"...így neveztük el.bevettem,aztán vagy negyedóra múlva filmszakadás...haha:-D,de lehet hogy csak szalagcsere volt.xdd
2014. dec. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát nem pont ilyen válaszra gondoltam.

Sajnos ezt betegeknek írják, akik azért szedik mert muszáj.

Ha valakinek pszichiáter írta fel és nem kiütni akarta magát, kérem ossza meg tapasztalatait.

2014. dec. 22. 08:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem írták fel, de tanultam róla.

Ha orvos írta fel, szedd mindenképp! Ezt azért mondom, mert az orvos csak akkor írhat fel másik gyógyszert támogatásra, ha ez nem vált be. Egyébként OEP támogatás nélkül kell a többit megvenni, és azok iszonyú árban vannak.

Kezdd el szedni, és ha nagyon komoly mellékhatásai vannak, akkor feltétlenül menj vissza az orvosodhoz, és beszélj vele, fel fog írni egy másikat. Ha nem hajlandó, keress fel másik orvost.

Egyébként tudomásom szerint ma Mo-n ez a standard gyógyszer pszichózisra, tehát első körben mindenkinek ezt írják fel. (De lehet, hogy tévedek, egy okos gyógyszerész kijavíthatna.) Ha szerencséd van, használni fog. De ahhoz szedni kell egy ideig.

2015. jan. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire aktuális még, de én szedtem elég sokáig (1 + év). Pszichotikus zavarra, skizofréniára, mániás depresszió mániás szakaszának kezelésére írják fel. Nekem nagyon bevált, ez az egyik szer a sok közül (7) ami kevés mellékhatást okozott, pl. nem hizlalt, nem voltak szívproblémáim, cukorbajaim, teljesen tolerálható volt, és még aktivizálni is tudtam magam emellett. A legtöbb antipszichó mellett képtelenség folytatni az addigi életviteled, mivel kiütnek, és egy csendes szolíd, szelíd zombie-t csinálnak belőled, aki hasznavehetetlen.
2015. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!