Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tapasztalta már valaki, hogy...

Tapasztalta már valaki, hogy a testhómérséklete alacsonyabb a normális értéknél?

Figyelt kérdés
A normális érték 36-37,2 fok között van. Nekem van olyan hogy 34-36 közt van, és sokszor érzem úgy (ha beteg vagyok) mintha lázas lennék, ég a szemem az orrom az arcom remegek, fázok de a "lázam" nem megy 36 fölé. Szerintetek, ez normális?

2014. dec. 14. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel méred? Szerintem sz^r a lázmérőd.


Amúgy az ember testhőmérséklete egészségi állapot és napszak függvényében akár ennél nagyobbakat is ingadozhat.

2014. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én lázmérőmön nincs is 35 foknál kisebb mutató... szerintem is rossz a lázmérőd.
2014. dec. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen extrem esetek. Sajnos az orvosok sem hiszik el ilyenkor, hogy valaki lazas. En pl 38foknal mar hallucinalok, de az orvos nem torodik vele. Veszelyes tud lenni ez a dolog, mert, ha nem kezelik azzal az indokkal, hogy "az meg nem veszelyes", halal is lehet a vege a felrekezelesnek. Sajnos talalkoztam mar ilyen esettel. A bnem anyukaja beteg lett, korhazba kerult, lazas lett es hiaba szolt a bnem a dokinak, hogy a 38fok mar sok neki csak legyintettek. Aztan meg nem ertettek miert lett szovodmenye a dolognak.

A parom pedig pont az ellenkezoje. 40fokos lazzal siman elvan. Semmi baja. Engem a frasz kerulget, jegelem, mentot hivok,o meg siman elrohogi az egeszet. Ez a homerseklet kulombseg este alvas kozben is kijon nalunk, mert egyszeruen nem tudok egy takaro alatt lenni vele.

Szoval nincs igaza az elsonek, mert teljesen mindegy mivel mered, letezik ilyen, tudom, tapasztalom... azt is, hogy mennyire nem hisznek masok...

2014. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igenis létező jelenség, nem gyakori, de jellemző az adott egyénre és nem kóros.
2014. dec. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!