Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vírus vagy baktérium? Szedni...

Vírus vagy baktérium? Szedni kell ezekre augmentint vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Ugy tudom,az antibiotikum.Torokfájás,orrfolyás,most meg száraz kisebb köhögések is,ingerel valami hogy rövideket köhögjek,mondjuk fagyoskodtam is mostanában kicsit.Az orvos csak a torkomat nézte meg,azt se lámpával.És antibiotikumot írt fel,ennyiből meg lehet mondani hogy ez virus vagy baktérium?
2014. dec. 16. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell rögtön beszedni. Lázad van? Ha nincs, akkor semmiképpen. A patikában kérjél valami szopogató tablettát torokfájásra, gyógyszert száraz köhögésre, de az nagyon makacs dolog. Ha tudsz, maradj otthon, pihenj, a vírus pár nap alatt magától is elmúlik.
2014. dec. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:) láz nincs. Csak azon ijedtem meg hogy az orvos ilyet irt fel,gondolom már unja a képem mert sokszor lát,és felirt valamit csak hogy "megnyugodjak",de akkor nem váltom ki
2014. dec. 16. 22:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vett mintát, ergó vaktában lövöldöz antibiotikumot.


Ránézésre valamelyest meg tudják különböztetni a vírusos és a bakteriális felső légúti fertőzéseket.. mondjuk. Elvileg.


C-vitamin (5-10 gramm/nap) D-vitamin (5000-10 000 NE/nap) aztán ez így rendben lesz.


Jelen esetben majdnem határozottan kimondható, hogy az aug. fölösleges. Ha tüdőgyulladásod lenne, nem írnám ezt de.. bitch please.. köhögésre?

2014. dec. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!