Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akácmézet lehet-e fogyasztani...

Akácmézet lehet-e fogyasztani enyhe cukorbetegség mellett? Vagy egyáltalán nem más, mint a többi méz illetve cukor?

Figyelt kérdés

2014. dec. 20. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak beszámolva a megengedett szénhidrátmennyiségbe. Én hanyagolnám.
2014. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Magas a méz glikémiás indexe, szóval valóban hanyagolandó.
2014. dec. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne fogyassz mézet! Nem más mint a többi méz. Vegyél magadnak nyírfacukrot és azzal édesíts. Lehet kapni diabetikus mézet.
2014. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van diabetikus helyettesítője is, ami nem olyan durva a szénhidrát bevitel szempontjából:

[link]

2014. dec. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként meg egyszer kipróbálhatod, megeszel egy kiskanál mézet egyik étkezés után és kettő óra elteltével megméred a vércukrod. Annak 7.7 alatt kell lenni, étkezés után 2 óra elteltével. nagyon ritkán, egyetlen próbából nem lesz semi bajod és így biztos lehetsz az eredményben.


Ha 7.7-nél több, akkor nem ehetsz annyit sem. Ha kevesebb, akkor csak nagyon óvatosan.


(Ez alatt nem azt értem, hogy csak lábujjhegyre állva halkan, óvatosan) hanem módjával, de inkább ne.


Erről jutott eszembe, már leírom. Egy vicc.


"- Nagyságos úr, ha kérhetném most ne lövöldözzék a kertben mert a nagyságos asszony lepihent!

- Nem baj Jean, akkor majd lábujjhegyen, óvatosan lövök."


Szóval ne így egyél óvatosan. :)

2014. dec. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!