Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hüvelykúp miatt késhet a...

Hüvelykúp miatt késhet a menstruációm?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja hüvelykúpot szedtem.. de most megint vissza tért a hüvelygomba és az orvos ujbol hüvelykupot és krémet irt fel. de a menzim is most esedékes ezért meg akarom vagy is meg kell várnom mig megjön és majd utána kezdhetem a kupot használni. Viszont a menzeszem már 3 napja késik. Kicsit aggódom de késhet a mult havi kup végett is ??

Előre is köszi a rendes válaszokat. :)



2014. dec. 21. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:

A kúp miatt biztosan nem, de a fertőzés-gyulladás hatással lehet a ciklusodra.

Amit én a helyedben tennék, hogy ha élsz nemi életet, akkor a terhesség lehetőségét először is kizárnám, vagyis csinálnék tesztet.

Illetve vagy elkezdeném a kúpot, mert menzesz előtt is el lehet kezdeni, csak ha megjön a vérzés, akkor a vérzés teljes elmúlása után a maradék kúpot is el kell használni. Vagy a másik, hogy visszamész az orvoshoz és nem kúpokkal sza...kodsz, hanem kérsz szájon át szedhető gyógyszert, aminél tök mindegy, hogy menstruálsz-e vagy sem. Utána pedig végig csinálsz egy hüvelyflóra helyreállító kúrát. Erre való dolgot kapsz a patikában vény nélkül.

A másik meg, hogy csinált ez az orvos hüvelykenet tenyésztést? Ugyanis ha hasra ütésre írta fel a kúpot és már megint előjött a probléma, akkor nagy valószínűséggel nem is az volt a gond, amire kezelnek, hanem van még valami pluszban. Egy hüvelykenet tenyésztés mindenképpen kellene!

Illetve ha élsz nemi életet, akkor remélhetőleg a partnered is ki lett, illetve ki lesz kezelve, ugyanis ha ő nincs kikezelve, akkor simán visszaadja a fertőzést neked! Lehet most is ez történt.

Illetve ilyenkor töröközőket, fehérneműket magas hőfokon moss!

2014. dec. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2014. dec. 21. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!