Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez skizofrémia...

Pepe32 kérdése:

Szerintetek ez skizofrémia tünetei lehetnek, nagyon szorongok miatta!?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni, 32 éves fiatalember vagyok, 2 éve szorongásos-depresszióba szenvedek. Voltam teljes kivizsgáláson ( EEG ) vizsgálat is volt minden leletem negatív volt. Irtak fel antidepresszánst ( Rexetin ) de nagyon erős mellékhatása volt így pár nap után abba hagytam.Jelenleg napi 3x1 0,25 xanaxot szedek.Tüneteim annyiba változtak, hogy szédülésem, émelygésem, kézzsibbadásom, elmúltak de pár hete kényszeres gondolataim vannak időnként ami napokig tart, de van úgy hogy hetekig semmi. Ami nagyon erős szorongást és olyan gondolatok gyötörnek, hogy félek hogy valami rosszat teszek családtagjaimmal de tudom tudat alatt hogy én ezt nem tenném meg. Már attól félek, szorongok hogy nem-e ( skrizofém ) vagyok mert ha csak rá gondolok nagyon bepánikolok és iszonyatosan szorongok.És most minden nap ezen agyalok!

2014. dec. 24. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártam én is.

A kényszeres tünetek valószínűleg a neurózisod eredménye.

Valamit meg kell kérdeznem,nincs egy kitalált barátod akihez néha úgymond "beszélsz"?

2014. dec. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A skizofrén embernek nincs betegségtudata. Tehát ha az lennél,nem tudnál róla. Nagyon-nagyon sok tényező kell ahhoz,hogy valakire rásüssék ezt a súlyos kórképet. Ha kivizsgáltak,feltételezem,hogy kell időnként visszajárnod kontrollra pszichiáterhez. Ha legközelebb mész,számolj be ezekről a gondolatokról. Illetve nem tudom,hogyan váltottál Xanax-ra Rexetinről..a kettő teljesen másra való. Orvos tanácsolta? Vannak jó antidepresszánsok,inkább azokra próbálj váltani,ne Xanax-ra. De ezt a pszichiáternek illene tudnia. Ha sürgősnek érzed a problémát, és érzed,hogy kiborulsz,menj be soron kívül az orvosodhoz,ha meg nem alkalmas,mert éjszaka van, hívj fel egy barátot,aki közel áll hozzád,ha az sincs,akkor van ingyenes lelkisegély szolgálat. Nyilván nem gyógyítanak,de legalább ideiglenesen meg tudnak nyugtatni,míg elmész orvoshoz. Addig lazíts,élvezd a Karácsonyt, ne agyalj.Skizofrén biztos nem vagy, maximum így év vége felé a hajtásban, meg ünnepek,stb. felerősödött a pszichés bajod, mert nagy a hajtás,nyomás és ettől szorongsz. Egy egészséges embernél is idegbetegség van ilyenkor, te meg érzékenyebb vagy rá. Foglald el magad, pihenj,nézd a Reszkessetek betörőket :) És ha gond van,tedd amiket írtam. Kellemes ünnepeket Neked!

26/N

2014. dec. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Cimbora! Neked az a bajod, hogy nem szeded a gyógyszereidet. A xanaxot nem önmagában írta fel az orvos, hanem a Rexetin mellé. Ezért vagy folyamatosan rosszul. Ha neked a tested eddigi figyelmeztetései nem voltak elegendőek, akkor kapsz súlyosabbakat is. És akkor már a Rexetin sem lesz elég.
2014. dec. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Skizofrén nem vagy, de menj vissza az orvosodhoz aki kezel! Meg kellene tanulnod relaxálni ha nem bírod az antidepresszánst. A helyes légzés is helyre hozhat a szorongásos állapotból. Spotolj napi szinten, mert a mozgás az olyan hatással lesz rád, mintha antidepresszánst szednél. A rossz gondolatokat tereld el!
2014. dec. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Többszáz pszichotróp szer van.Ezek mind hatnak a mentális működésre.A megfelelő optimális gyógyszert nem biztos, hogy elsőre blikre eltalálja a pszichiáter.Kaptam már én is durva pánikrohamot a felírt- jótékony hatásúnak remélt - antidepreszánstól.Volt olyan eset is, hogy hosszabb majdnem kimondottan depresszív állapotomnak varázsütésre véget vetett a

az új gyógyszerkombináció és madarat lehetett volna velem fogatni, olyan jól éreztem magamat.Ez a / DEPRAL + FEVARIN / volt ,de minden beteg másképpen reagál a gyógyszerekre, bár van statisztika, de az csak sok beteg vonatkozásában ad némi támpontot, egy egy konkrét esetre nem biztos, hogy érvényes.

Türelem, optimizmus és együttműködés a pszichiáterrel ezek a javaslataim.

2014. dec. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább kényszernek tűnik. Szedd a rexetint, kisebb adagokkal kezdve, ha sok a mellékhatás meg lehet másik ssri t próbálni. de eleinte mindegyiknek lehet. az is előfordul hogyaz alapbetegséget értelmezi az ember gyógyszermellékhetásnek, mikor a tünetek egy két napig felerősödnek.
2014. dec. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!