Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Görnyedt tartást több évtized...

Görnyedt tartást több évtized után lehet korrigálni? (ki tudom magam húzni, csak a lapocka mellett elkezd fájni egy izom rendkívüli intenzitással ha ezt teszem)

Figyelt kérdés
A gyerekkori rossz tartás miatt gerincferdülésem van, olyan mértékű, hogy egy kissé a medence is el van billenve egyik oldalra, emiatt pár cm-mel egyik lábam rövidebbnek tűnhet a másiknál. Ha megpróbálnám magam kihúzni rövtön elkezd fájni az izom a lapocka mellett, ahol csomók is találhatóak, gondolom a rossz tartás miatt az izom össze van húzódva. Ilyen korban már nem érdemes ezzel mit tenni, hátizmot sem érdemes erősíteni, mert "azt serdülőkorban kellett volna"? 30 éves vagyok.

2015. jan. 1. 20:04
 1/1 mi a fene ***** válasza:
Sosincs késő az egészséggel foglalkozni, ebben a korban szerintem lehet, fokozatos terheléssel, ha másért nem hogy tovább ne romoljon az állapotod. Kérd ki gyógytornász segitségét, és ússzál.
2015. jan. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!