Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy a baj? Aranyér, vagy...

Nagy a baj? Aranyér, vagy rosszindulatú tumor? Kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy 3-4 napja megjelent egy óriási nagy, csomó szerű valami a fenekemen. Egyre nagyobb. Korábban többször volt hasonló ugyan ezen a ponton, de azok nem voltak ekkorák, és nem fájtak így. Eddig ezt annak tudtam be, hogy stresszes életet élek, és máshol is szoktak hasonlók megjelenni. De azok elmúltak, ez pedig nagyon nem akar. Utánanéztem az imént, és egyből az aranyérre bukkantam. Szinte minden stimmel. A csomó, a vérzés nagy WC után (nem mindig), és sajnos az is, hogy nálam majdnem minden kiváltó ok jelentkezik. Ezt még tudnám higgadtan kezelni, de olvastam olyat is, hogy nem biztos, hogy aranyér... Lehet daganat is a végbelemben. Ez az, amitől eléggé megrémültem. Azt szeretném kérdezni, hogy badarságot olvastam, vagy ez igaz is lehet akár? De ami még fontosabb: Kihez fordulhatok ezügyben? A háziorvost nagyon szeretném kihagyni, de magán orvosra semmi pénzem nincs, és így gondolom nincs más út. Illetve mire számíthatok, milyen kezelések jöhetnek szóba? Ugye ha helyes a tippem, akkor mindenképp túlélem, még ha mondjuk tumor is? Addig is, míg nem lát orvos, tudok tenni valamit, hogy legalább szinten tartsam a dolgot?


Elnézést a sok, és nehezen érthető katyvaszért, de sajnos én az a fajta vagyok, aki retteg a haláltól, ha egy addig ismeretlen betegséggel találkozik.



2015. jan. 3. 03:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel aranyeres csomó. Kérj meg valakit, hogy nézze meg, csak van valami bizalmas családtagod, nem ? Biztosítani kell a rendszeres puha székletet és kerülni a sok ülést.
2015. jan. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sebészetre menj el,ott megnézik, nem kell beutaló sem. Ne aggódj vszinű csak aranyér.
2015. jan. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sebészetre mentem amikro egyszer nagyon bevérzett, ha szükséges, akkor a sebész ad beutalót proktológushoz. Nekem kenőcsöt írt fel az orvos, attól rendbejött.
2015. jan. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szamo77db ***** válasza:
Proktológushoz fordulj, ő pont ennek a területnek a szakembere. Addig pedig gondosan tartsd tisztán az érintett területet. Vásárolhatsz recept nélkül különböző kenőcsöket, kúpokat, de a legjobb a proktológiai vizsgálat lenne. Tudom, hogy egy kicsit ciki, volt részem benne, de ne halogasd, mert az idő ellened dolgozik!
2015. jan. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

tumor nem hiszem. én tályogra tippelnék egy kis beszakadással a végbeleden.

a sebészetre nem kell beutaló, elsétálsz az ambulanciára és megvizsgálnak simán.

2015. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos a sok ülés kikerülhetetlen, mert 24 órás műszakokban dolgozom, amiből legalább 20 ülő munka. Hétfőn viszont nyakamba veszem a lábam, és nekiindulok.

2015. jan. 4. 08:59
 7/7 anonim válasza:
off Hogy vagy aranyeret illetően? Én is ezektől a tünetektől szenvedek... mi segített? Köszönöm!!
2015. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!