Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen erzes a reflux okozta...

Milyen erzes a reflux okozta mellkasi fajdalom?

Figyelt kérdés
Ket honapja fura fajdalom van a mellkasomban.Az elejen kegyetlenul fajt voltam mellkas rotgenen de negativ,gyulladas nincs a szervezetemben es a kardiologus se talalt ijjeszto dolgokat.Ez egybe esik azzal az idoszakkal amikor ujra elojott a refluxom.Tompan de kitartoan irritalt a mellkasom nehez vmihez hasonlitani.Valaki jart mar vki hasonlo cipoben?Illetve akinek refluxtol fajt mar a mellkasa hogyan irna le az erzest es meddig tartott?

2015. jan. 6. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem van, főleg nyáron szarabb, télen vmiért enyhébb, ahogy az évek alatt megfigyeltem, bár nem értem ezt a részét, hogy mitől. Nekem a torkomat nem szokta kaparni a sav, csak az ínyemet teszi tönkre, viszont a mellkasomba én a szegycsontomnál szoktam szúró fájdalmat érezni, engem is kivizsgáltak annak idején teljesen és így derült ki, hogy a reflux miatt. Éjszaka sokszor inkább fulladás jellegű érzetem volt még, olyankor megittam egy-két korty salvus vizet és elmúlt, persze az ajánlott fogyasztása felett. Azt egyébként ajánlom neked, nagyon sokat segít, plusz kerüld a savas cuccokat, és lehetőleg sima lúgosított ásványvizet igyál.
2015. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszod.erre voltam kivancsi,hogy az milyen fajdalom,de mivel neked szuro nekem kicsit se az igy feltetelezem hogy mas lehet.Jobbulast es szep napot!
2015. jan. 6. 13:42
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Megfelel teljesen a refluxnak amit leírsz.4 éve van refluxom de sose fájt a mellkasom, szinte tünetmentesen éltem.4 hónapja egy pillanat alatt kialakult brutális mellkasszorítás után nem nagyon kaptam levegőt.Sürgősségiről jó leletekkel jöttem el. Ezt követően más fajta mellkasfájdalmam lett, olyan amit leírsz.A mellkas egészben irritált (ez a szegycsont mögötti égés) néha olyan mintha nyomnák, olyan mintha a mellhártya gyulladt lenne és a fájdalom vándorolna vagy egészében érintené a gyomorszáj és torok közti területet.A fájdalom v irritáció a mellkas szélességénél nem terjed a vállakig ki, inkább középen marad.Másfél hónapig tartott de nekem szétégett a nyelőcsövem is annyira fájt. Olyan mintha a mell és nyak közti rész megkeményedett volna.Csak a tükrözés után lett jobb illetve gyógyszerek mellett.

2015. ápr. 9. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!