Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Colitis-ban szenvedő emberekhe...

Colitis-ban szenvedő emberekhez intézném ezt a kiírást, hogy mennyire tudnak panaszmentesek maradni, milyen tapasztalataik vannak a saját betegségükkel kapcsolatban? Gyógyszerek, étrend egyéb releváns információt szeretnék kapni.

Figyelt kérdés
Az elmúlt héten kaptam diagnózist, hogy súlyos colitisem van, 20 cm hosszan fekélyes a vastagbél utolsó része. 24 évesen kicsit sziven üt. Minden tapasztalatot szívesen vennék.

2015. jan. 24. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kerülni kell a stresszt.
2015. jan. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A múltkor is volt itt egy fiatal, aki szintén ebben szenved. Nekem nincs, de az Anyukámnak igen. Már vagy 25 éve tuti (ő most lesz 70 éves). Sokat kínlódot, akkor még talán más gyógyszerek voltak (salazopyrin). Minden reggel vagy 15-ször elkellett mennie a wc-re és munka előtt és mindenhol ismerte a nyilvános wc-ket. Hosszú út előtt nem is mert enni. Többszőr volt kórházban az elején. A steroidos gyulladásgátlók tönkretették az izületeit, szóval azt csak óvatosan, nehogy neked is ez legyen. Most Pentasa-t szed, de a betegsége szine elmúlt. azt hiszem a negyedére csökkentette le saját maga a gyógyszeradagot. Soha nem diétázott, mert úgy érezte akkor van rosszabbúl. Magadnak kell kitapasztalni mi hogy hat. Tejet nem bírta. Mondjuk ő epés is volt, így ki tudja mikor mitől volt rosszul. Nagy nehezen rábeszéltem, hogy próbálja ki az aloe verát, ami tényleg nem volt egyszerű, mert ő nem hisz az ilyenekben, de jobban lett! Nem tudom anélkül most hogy lenne, de azután kezdett javulni. Nem akarlak rábeszélni, mert én sem tudom biztosra, de egy próbát megér.
2015. jan. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

engem 98-ban diagnosztizáltak crohn-nal.

a receptem:

- tafedim tea

[link]

- normaflore bélbaci

- és vész esetén cytosan

[link]

a cytosannak köszönhetem az életemet, de most már inaktív szakaszban vagyok, így abbahagytam már a szedését két éve.

mikor aktív leszek akkor kezdem szedni, és visszaszorítja a betegséget.


diéta:

- semmi rost

- no cigi

- no kávé, vagy energiaital

- no csípős kaja

- zöldfűszerek jöhetnek

- no laktózos tejtermékek

- semmi szénsavas vagy rostos ital



és természetesen szedd be a gyógyszereket amit az orvos felír, de mivel azok nem lesznek elegek ezért írtam le ezt a listát.

ha bármi kérdésed van írj nyugodtan.

2015. jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

En is Crohnos vagyok, 28 eves. 20 voltam, mikor kiderult, akkor mar ket eve nagyon rosszul voltam, de nem tudtak diagnosztizalni. Akkor azt mondtak, colitis. Ra 3-4 evre Crohn (az elso tukrozesnel nem volt biopszia). A Crohnos diagnozisnal kezdtem Imurant szedni, ez volt az egyetlen, ami hasznalt a szteroidon kivul. Tunetmentes vagyok azota. Refluxom is lett, erre Refluxant szedek es meg Pentasa kupot hasznalok. Sportolok, van egy bizonyos dietam: nem eszek tejtermeket, csak sajtot, minden mas laktozmentes vagy szoja (kulfoldon elek es itt ez olcsobb joval a laktozmentesnel), nem eszek feher kenyeret, kaposztat, babot, karfiolt, lencset (tehat tul rostos, puffaszto, `k` betus zoldseget), cukrot sem surun, mindenen nezem az osszetevoket, semmit nem veszek, ami tej. De sok zoldseget eszek, gyumolcsot, hust, normalisan. Dolgozom, sportolok, ket hete nem dohanyzom :) Kavet is iszom, de nem sokat. Tenyleg neked kell kitapasztalnod. Sokat megtudhatsz a crohn-colitis forumrol. [link]

Ne aggodj, lehetsz tunetmentes, bar gyogyszerekkel (persze van, akinek bejon mas). Teljes eletet elhetsz. Mar megszoktam a teljes eletem, de ha visszagondolok, hogyan eltem... 40 kg voltam, napi 20 alkalommal mentem a wc-re, csakis ver jott belolem, ha ettem, mehettem megint, mar enni sem mertem, elindulni otthonrol, iskolaba menni, azt neztem mindenhol, hol lesz wc, hogy tudok hazajutni, ha gorcsolok es nem tudok felkelni, allandoan lazam volt. Azt mondtak evekig, balra van tolodva a verkepem.. A rendes diagnozis utan eveken at minden nap halat adtam erte, hogy normalis lehet az eletem, ha beveszem a kis bogyoim reggel-este. Tenyleg. Ne add fel. Lehet teljes eleted. Gyaszold meg a betegseged, eld meg a fajdalmad, de utana allj fel es menj tovabb.

2015. jan. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Ja es nem tudom, van-e meg, de a Rossmannban/Dm-ben vettem Flavin 7 kapszulat - elmult az allando faradtsagom es lett energiam vegre, illetve a gyogyszertarban vettem Progastro 825-ot - ez probiotikum es szinten jo. Ezeket hasznaltam felvaltva. Ma mar nem tartom szuksegesnek. Ezek segitenek felepulni es szinten tartani az elso idokben.
2015. jan. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos információkat. elkezdtem én is szelektálni mit lehet enni és mit nem. Én is azt tapasztalom, hogy a kenyér engem puffasztott, és most, hogy hanyagolom, nem érzek görcsöt, puffadást vagy szeleket.. Ami úgy érzem, hogy pl nagyon rossz hatással van én rám az a szalonna... tegnap előtt is csak mértékkel ettem és azt hittem kórházba megyek még az nap. Milyen húsokat fogyasztasz/ fogyasztanak?
2015. jan. 28. 18:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez szerintem egyéni, anyukámnak virslit adtak a kórházban, de ő azt nem szereti, így kb szalonnát evett töpörtyűvel és nem lett semmi baja.
2015. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Az ember azért kérdez, mert nem mer enni. :( Most napokig nem volt vér, de ma reggel megint jött. Elkezdtem a budenofalk-ot, ami mellett szedek salofalkot napi 3x2. Remélem ezek végre hatni fognak, mert ilyenkor mikor gyógyszer mellett is felbukkan a vér, úgy meg tudok ijedni. Neked és mindenkinek jobbulást, kitartást és jó egészséget!
2015. jan. 29. 08:09
 9/11 anonim válasza:
Eleinte tarts szigorubb dietat. Ami nekem annak idejen bevalt: husbol natur csirke, minel kevesebb fuszerrel, bors nelkul. Felvagottnak is valami csirkemellsonka, ilyesmi. Zoldseg repa es krumpli. Gyumolcs banan es alma. Koretnek rizs meg. Es amit allandoan ettem, az a puffasztott rizs. Semmi cukor, cukros udito, szensavas, csakis viz. Tej semmikepp, se sajt, se joghurt, kb. tenyleg ezen eltem, amit leirtam. Levest ugy ettem, hogy kiszedtem belole a zoldsegeket (kivetel krumpli, repa). Figyelni kell, hogy semmikepp se keruljon az etelbe elkeszites kozben tej, tejfol. Sokan azt mondjak, az a kicsi nem art. De igen, art, nagyon oda kell figyelni az elejen. Annyit meg, ez nyilvan nem egy egeszseges etrend, es sokaig nem lehet csinalni, mivel elobb-utobb valami hianybetegseg alakul ki tole. De nekem ez valt be. Addig jo, amig megnyugszik a bel. Kesobb fokozatosan iktathatod vissza a zoldsegeket, gyumolcsoket. Na azert ne szilvaval kezdd :) Mai napig nem eszek k betus zoldseget, tejet, meg amiket leirtam feljebb. Hogy vagy most?
2015. febr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Diétázom, de nem túl jól. Egyre jobban fáj a wc-zés. Gyógyszert szed valaki? Ha igen, milyet? Én Salofalkot és Budanofalkot.
2015. márc. 4. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!