Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Belső aranyér? Vérzés?

Belső aranyér? Vérzés?

Figyelt kérdés
Kb. fél év óta 3-4 hetente egyszer friss piros vért találok a székletemben. Ilyenkor a vér nyálkás és a széklet felületén van. Orvosnál voltam, megvizsgált és azt mondta hogy belő aranyerem van ami állandóan be van gyulladva és ezt majd meg kell 'gyűrűzni', addig ne izguljak akkor van baj ha utána se múlik el. Elvileg februárban lesz ez a 'gyűrűzés' (nem tudom mit takar). Engem mégis zavar, próbálok olyanokat enni amik normál állagú székletet produkálnak, de így is előfordul néha-néha. Amikor megvizsgál utána mindig felír valami gyulladáscsökkentő krém+kúpot ami hosszabb időre meg is szünteti a vérzést(vér találást). Egy ilyen kezelés után 1 héttel volt vérvizsgálat székletben és negatív volt mindhárom. Ezzel egy időben kezdődött (~fél éve) (többnyire esténként) érzek egy enyhe nyomó érzést az epémmel egy magasságban többnyire a jobb de néha a bal oldalon is (mintha egy könyv rajta lenne). Igazi kérdésem az lenne hogy valakinek volt-e ehhez hasonló, mivel én félek a ráktól annak ellenére hogy az orvos azt mondta hogy szinte esélytelen hogy az legyen korom miatt is (20). Ha valakinek volt mi lett a megoldás és mi ez a 'gyűrűzés'?

2015. jan. 27. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a problémám van, nekem is azt mondták, hogy aranyér...

Megfigyeltem már, hogy akkor van ez mikor nem tudok elmenni rögtön wc-re hanem mondjuk tartogatnom kell és ekkor keményebb lesz a széklet. Én ezt úgy szoktam kiküszöbölni, hogy mikor wc-zni megyek akkor rakok az ujjamra egy kis kamillás kézkrémet és felnyúlok magamnak, így könnyebben megy a székelés és ilyenkor vérzés sincs!

Ezt tudom ajánlani.

Igazából mikor meglátom, hogy véres a székletem ugyan így ahogy neked akkor nagyon megijedek és mindig tudatosul bennem, hogy el kellene mennem egy tükrözésre, hogy megnyugodjak!

Remélem tudtam segíteni!

2015. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A felszívódással van baj , sok só cukor emészthetetlen dolog teszi . Természetes enzim dús táplálkozás és elmúlik a gond .
2015. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyűrűzés során végül is a kitüremkedett aranyeret szorítják el egy erre alkalmas gyűrű eszközzel amit ráhelyeznek, ami után az aranyér szépen elhal. Ha a vár friss, akkor az még nem akkora baj, mint ha alvadt lenne. Szerintem a réktől nem kell tartanod főleg ha már vizsgálva is voltál. Nyugalom. Egyél több rostosat és igyál sok vizet. Főleg reggel ébredés után éhgyomorra egy pohárral és ha lehet, akkor meleg legyen. Kis citrommal ízesíthető is :)
2015. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

vár=vér

réktől=ráktól


bocsi, még új a billentyűzetem és nem magyar a kiosztása :D

2015. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. jan. 28. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!