Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy tüdőgyulladásom van?

Lehet, hogy tüdőgyulladásom van?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt este még semmi bajom nem volt. Tegnap amikor reggel felkeltem, kicsit furán éreztem magam, mintha láz előtti gyengeség lett volna rajtam, de elmentem suliba. Este amikor hazaértem megmértem a lázam és 37,2 körül volt. Sok teát megittam, de folyamatos lázgörcseim voltak. Késő este megint megmértem a lázam és 38,1 volt. Ma reggel amikor felkeltem, a hátam, ott ahol a tüdőm van, eszméletlenül fájt és azóta sem múlik. Kicsit köhögök, fáj a fejem és a lázam se ment lejjebb, és amikor levegőt veszek, majdnem meghalok, annyira fáj a tüdőm. Bármit csinálok, az enyhe sajgás nem múlik és kezd a bal hastájam is fájni, meg lázgörcseim is vannak. Holnap megyek orvoshoz, ha meg tudok mozdulni. Ez tüdőgyulladás, vagy az az influenza, ami most terjeng?

2015. febr. 5. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hogy tüdőgyulladás-e, azt csak a röntgen tudja kimutatni, majd az orvos meghallgatja a tüdődet és akkor kiderül, elvileg mellhártyagyulladás is lehet.
2015. febr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha mellhártyagyulladásom lenne, akkor nem elöl fájna? Mert nekem a hátam fáj.
2015. febr. 5. 16:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen lehet a fájdalom influenza miatt is, vagy hörghurut, majd holnap kiderül.
2015. febr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Influenza is csinál ilyet, nem kell rögtön mindenféléket beképzelni... Hogyhogy lázgörcseid voltak? Az kisgyerekeknek szokott lenni?
2015. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lázgörcse mindenkinek lehet, aki lázas, ez nem korfüggő.
2015. febr. 5. 16:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Nemcsak rázott a hideg? Mármint a lázgörcsöt hogy ismered fel magadon? Annak épp az a lényege, hogy nem nagyon vagy magadnál közben. Bocsi, komolyan nem kötözködni akarok, csak érdekel, mert még olyat senkitől nem hallottam, hogy önmagán megállapította, hogy lázgörcse van.
2015. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Néha erősebben, néha enyhébben görcsölnek a végtagjaim. Anyukámnak is szokott ilyen lenni, meg csomó ismerősömnek.
2015. febr. 5. 16:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszi, hát fura. Én csak kisgyerekekről hallottam eddig ilyesmit.


Mindegy, elhiszem, lehet, hogy hajlam kérdése is, ha Anyukád is ilyen típus.


Akárhogy is, az orvos tud majd biztosat mondani, addig is pihenj, teázz, igyál Neocitrant, szedj vitamint! Jobbulást!

2015. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem lázgörcs a neve, de anyukám is ezt szokta rá mondani, meg ha lázas vagyok, mindig jön a görcs, leggtöbbször a végtagjaimban, ujjaimban, szóval összeraktam, hogy láz + ilyenkor jelentkező görcs = lázgörcs:)

NeoCitránt nem ihatok, mert allergiás vagyok rá, de köszönöm!:)

2015. febr. 5. 17:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Na, arra én is. :)

Van még a Rubophen thermo, annak más a hatóanyaga, én azt ihatom helyette - bár ha nem világos, mire is vagy allergiás, akkor ne kísérletezz... Amúgy szerintem inkább influenza lesz, vagy más vírusos betegség, az dönti le ennyire az embert. A tüdőgyulladás általában lassabban fejlődik ki.

2015. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!