Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Arcomon piros pattanások...

Arcomon piros pattanások vannak, amelyek semmilyen krém hatására sem múlnak el és egyre rosszabb a helyzet. Adna tanácsot valaki? (bővebben lent képpel)

Figyelt kérdés

Harmincas vagyok, szóval nem serdülőkori pattanásokról van szó. Jó pár hónapja már kijöttek ezek a piros patttanások, van hogy egy-egy nagyobb gennyes pattanás is kijön néha, de a piros pattanások állandóak. Pár éve is előjöttek ezek 1-2 hónapig, de el is múltak.

Valaki azt mondja hogy ő úgy látja, hogy ételallergia "jelzései ezek", más valaki pedig azt mondta, hogy a száraz bőr miatt van (hiába kenegetem bármivel, semmi, de semmi nem segít).

Képek róla:

[link]

[link]

Bőrgyógyászhoz sok hónap míg bejutok, jártam már úgy hogy éppen akkor hirtelen elmúlt amikor a bőrgyógyász láthatta volna (mivel azonnal nem tudok bejutni, csak időponttal) és nem tudom mit tegyek. Borotválkozás után már nem merek arcszeszt sem használni, rengetegszer lecseréltem már a borotvámat, de nem lehet a borotválkozáshoz kötni hogy ezeknek a pattanásoknak az előtűnése fokozódna.



2015. febr. 11. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
ha engem kerdezel, szerintem semmit se lehet ellene tenni, ilyen geneket kaptal sajnos
2015. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szamo77db ***** válasza:
El kellene menned bőrgyógyászhoz vagy kozmetológiai szakrendelésre. Nem létezik, hogy ne lehessen valamit tenni a pattanásaid ellen.
2015. febr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig ne kérdezd az egyes válaszolót, mert nem úgy van! Próbálj meg több omega 3,6-ot bevinni a táplálkozásoddal a szervezetedbe... A telítetlen zsírsavak hiánya okozza a legtöbb gyulladást a szervezetben és a bőr szárazságát is... Tehát itt a megoldás!
2015. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! nekem hormonprobléma miatt volt rettentő csúnya a bőröm, és találtam egy egész olcsó cuccot, ami 2-3 héten belül teljesen rendbe rakta a bőrömet! és nem csodakrém, ilyen olyan márkás cuccok nekem nem jöttek be!

Ha érdekel, kérlek írj privátba, nincs kedvem reklámozni, és ott leírom részletesen, én mit hogy használtam.

2015. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szamo77db ***** válasza:
Jut eszembe: nagyon fontos a tisztaság! Én is rengeteget kínlódtam aknékkal, furunkulusokkal, miteszerekkel tini koromban. Naponta 3x mostam meg az arcom langyos vízzel és kamillás szappannal. Voltak kis méretű törölközők, amikbe csak és kizárólag az arcomat töröltem. Ha viszketett az arcbőröm, nem "natúr kézzel" dörzsöltem meg, hanem elővettem egy zsebkendőt és azt az ujjamra fogva nyúltam a bőrhöz. Ezek apróságoknak tűnnek, de fontosak, hidd el!
2015. febr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Orvos ismerősnek megmutattam a linkelt képeket (aki nem bőrgyógyász) és ő Seborrhoeás dermatitist mondott, elmentem bőrgyógyászhoz és ő is azt mondta hogy egyértelműen ez a Seborrhoeás dermatitis. Természetes gyógymód, étrendváltás, bizonyos ételek kerülése nem segít? Önmagában az antibiotikum mennyit segítene? (rendkívüli mértékben tartok az antibiotikumoktól).

A gyógyszer:

TENUTAN 50 mg

Hatóanyag: doxycycline

Kinek mi vált be?

2015. febr. 14. 14:19
 7/7 szamo77db ***** válasza:
Én a torkomra szedtem Doxycyclin AL 100 kapszulát, a mandulaműtétem előtt elég gyakran. Nekem bevált, de mondom, a torkomra. Hogy aztán egy bőrgyulladás ellen hogyan hat, ezt nem tudom, mert még nem próbáltam és remélem nem is fogom. Jó gyógyszer, lehet, hogy segít neked!
2015. febr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!