Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Intenzív sport mellett magas...

Intenzív sport mellett magas kreatin-kináz?

Figyelt kérdés

Jelenthet rosszat, ha vérvizsgálat alkalmával magas kreatin-kináz eredmény születik? A többi eredmény nagyjából a határértékeken belül van, de ez kiugróan magas(1748) (a normál érték 10-195)

Rendszeresen sportolok(heti 4 tesi,3-4 intenzívebb,mozgékony edzés) Nem konditermi edzések, hanem alapvetően futásra épülő, ill. emelett fekvők,felülések stb..)

18/F



2015. febr. 13. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Izomból szabadul fel, akár kisebb izomsérülések esetén is, intenzív sport esetén normálisnak mondható, ha amúgy nincs semmi bajod.
2015. febr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, utánaolvastam, hogy izomsérülések, izomba kapott injekció vagy fizika terhelés/sport okozhatja a magas számot, de ez jelenthet rosszat? alapvetően nincs semmi bajom, de kell ezzel csinálni valamit?
2015. febr. 15. 14:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell vele semmit se csinálni, alapvetően rostszintű izomkárosodásra utal, amely a nagy terhelés következménye, az izom viszont hamar regenerálódik. Akkor kellene odafigyelni a magas kreatinin-kináz-értékre, ha izommunkától függetlenül jelentkezne (mivel akkor arra utalna, hogy más, ismeretlen ok miatt történik izomkárosodás), illetve akkor, ha pl. szívtünetekkel járna (mert a szívizomból is jöhetne az enzim). De intenzív sport esetén van rá logikus és veszélytelen magyarázat, így nem nagyon kell vele többet foglalkozni.
2015. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem.. esetleg kell valamiféle étrendkiegészítőt használnom? fehérjét vagy több vitamint, bármit?
2015. febr. 16. 17:39
 5/5 anonim ***** válasza:
azt olvastam, hogy BCAA és HMB segíthet. De szerintem ne parázz rá túlságosan. Gyúrok, nekem is eltér.
2023. okt. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!