Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegség? Méry vc. Szint...

Goneril kérdése:

Cukorbetegség? Méry vc. Szint mérővel a napi értékeim jók, de ma hajnalban (3:28), s 6,4 lett. 😞Olvastam a hajnali jelenségről. 😞42 éves nő vagyok, közepesen túlsúlyos, de minden nap mozgok, s kalóriát számolok. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Többször volt rosszullétem,ha Kihagytam egy étkezést.😞Leizzadtam,szédültem,borzasztó diszkomfort érzés volt.Ill.folyton viszket a bőröm a lábszáramon,s nagyon sokszor vagyok szomjas. A családban sajnos sok a cukorbeteg.😞 Ez vezetett arra,h vegyek egy vércukorszint mérőt. A nappali értékeim normálisak,ez a 6,4 gondolkodtatott el,hajnal 3:28-kor.

#cukorbetegség #hajnali jelenség #4 vércukorszint
2015. febr. 17. 04:01
 1/5 anonim ***** válasza:

A legjobb ha laborban megnézeted a lehető leghamarabb. Az otthoni vércukormérő simán téved és az ujjbegyből vett vérből mért érték is eltérhet a vénás vértől.

Nekem is simán 6-ost mért pár éve a mérő, míg a labor 5 alatt volt.

Viszont sajnos láttam azt is, amikor valaki 3 hónap alatt vakult meg, mert nem tudta, hogy cukorbeteg.

2015. febr. 17. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.😊
2015. febr. 18. 03:11
 3/5 anonim ***** válasza:
A 6,4 teljesen jó eredmény hajnalban.
2015. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Éjszaka a máj termel cukrot, mert nincs külső bevitel. Így állítja elő a szervezet működéséhez szükséges szintet.

A 6.4 az nem rossz érték.


A nappali értéket étkezés után hány órával szoktad mérni?

Egyébként étkezés után másfél-kettő órával szokás.

Akkor mennyi szokott lenni?


Egyébként eszel rendszeresen szénhidrátban dús dolgokat?

Az nem baj, csak nem szabad túlzásba vinni.

Vagyis nem jó egyszerre sok cukros dolgot enni egymás után. Úgy lettem én cukorbeteg. Persze volt egy kis örökletes dolog is benne, de a sok édesség után jött elő, pár éven belül. Akkor nagyon sok tartós stressz ért és az miatt ettem csokival cukrot még ebéd helyett is.


Azért érdemes lenne a cukrot de még ami nagyon fontos, a koleszterint is megméretni, mert a magas koleszterin szint is hajlamosít a diabéteszre. Persze nem önmagában, leginkább akkor ha több tényező is egybe hangzik, mint pl az örökletes dolgok és a rendszeres bőséges, esetleg folyamatos szénhidrát fogyasztás, nassolás.

2015. febr. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, aranyosak vagytok.:-) A nappali értékeim teljesen jók, néha mozgás után magasabb, de azt is olvastam, hogy szintén a máj miatt, ez is természetes. Van rajtam 10 kg felesleg, de tornázok minden nap, s számolom a kaloriát, ill az ételek összetételét is már.:-)
2015. febr. 19. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!