Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A cukorbetegek sok szurit kapnak?

A cukorbetegek sok szurit kapnak?

Figyelt kérdés
Csak úgy átlagban! Van ilyen szuri amit mondjuk rendszeresen be kell adni nekik?

2015. márc. 1. 23:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
A cukorbetegségnek van egy formája, amikor naponta 4x inzulint ad magának a beteg, injekció formájában.
2015. márc. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a mamám cukorbeteg, neki csak simán ilyen tablettát kell beszedni x időközönként
2015. márc. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyébként maga a cukorbetegség hogy alakul ki?
2015. márc. 2. 07:08
 4/13 anonim ***** válasza:

A hasnyálmirigy termeli az inzulint, aminek hiányában az emberi test sejtjei nem képesek a glükóz felvételére a vérből, emiatt megemelkedik a vércukorszint.

Bővebben: [link]


Megkülönböztetünk I-es és II-es típusú diabéteszt. Az I-es esetében az inzulintermelés teljesen leáll, a betegnek injekcó formájában kell inzulint kapnia (bőr alá beadva, saját magának) , a II-es esetében a hasnyálmirigy csökkent működését gyógyszerekkel támogatják, de előfordul, hogy már nem elég a tabletta, ekkor ők is injekcióra térnek át. A II.-es típust nevezik időskori cukorbetegségnek is.

Az injekciót hasba, combba adják, ritkábban karba. A mai eszközök (penek) viszonylag kíméletesek, vékony tűjük van, és nem is kell mélyre szúrni.

Emellett a cukorbetegnek rendszeresen ellenőriznie kell a vércukorszintjét, amit szintén csak szúrással tud megoldani, mivel ehhez vérminta szükséges. Ekkor az ujjbegyét kell megszúrnia egy erre való eszközzel, és a vért tesztcsíkra csöppentve elvégezni a vizsgálatot.


A cukorbetegség kezelése elengedhetetlen, ha nem kap a beteg ellátást, rövid időn belül meghal!

2015. márc. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Aki inzulint kap, az adja be magának injekcióban, de ez olyan pici tű, hogy meg se lehet érezni.

De nekik naponta kell szúrniuk magukat.

2015. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Auuuu.... Utálom a szurit...Brrr
2015. márc. 2. 15:58
 7/13 anonim ***** válasza:
A szurit én is utálom, de ezek a mini tűk teljesen jók, nem is lehet érezni őket.
2015. márc. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk én már a látványától rosszul vagyok.....Emlékszem 6.-ban a BŐR alá menő szuri után hánytam, olyan fehér voltam mint a fal, és 1 órát kellett az orvosiban töltenem!
2015. márc. 3. 21:24
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként mik a tünetei? Szóval csak igy megállapítani semmi orvoslás nélkül!
2015. márc. 5. 22:30
 10/13 anonim ***** válasza:
étvágytalanság, sápadtság, szomjúságérzet és ezáltal gyakori vécére járás, soványság, fogyás
2015. márc. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!