Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nincs valakinek valami bevált...

Nincs valakinek valami bevált módszere folyamatos köhögésre?

Figyelt kérdés
Asztmás vagyok és megbetegedtem, aminek eredményeként folyamatosan, tényleg megállás nélkül köhögök. Mostmár úgy érzem, mintha összehúzódna a tüdőm és ahogy egész nap köhögtem, annyira felkavarodott a gyomrom, hogy már hánytam is. Asztma gyógyszerrel, mindennel próbálkoztam már. Se aludni, se pihenni nem tudok miatta.
2015. ápr. 15. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Orvoshoz menésre gondoltál már, vagy kizárólag a Gyakorikerdesek látogatóinak bölcsességére óhajtasz támaszkodni?
2015. ápr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem pszichés köhögésem szokott lenni például a környezetemben lévő emberek feszültsége miatt. Például mostanában a társadalmi feszültségek miatt. Viszont ha kimegyek az érintetlen természetbe vagy Ausztriába, akkor nyoma sincs a pszichés köhögésnek. Valószínű emiatt leszek kénytelen oda menni dolgozni.

Azt kellene kiderítened, hogy a természetben is előjön-e a köhögésed. Ha távol a civilizáció zajától és idegesítő emberektől például egy erdőben egyáltalán nem jön elő, akkor elég valószínű hogy neked is pszichés köhögésed van. Nálam a reflux tünetei is jelentkeztek, vagyis a feljövő gyomorsav marta a torkomat. Ami miatt érzékeny lett a szmogra vagy ételekre is.

Nálam mindig a kiváltó okok megszüntetése segített. Például amikor Veszprémbe vonultam katonának, ott is köhögtem a laktanya feszültsége miatt. Kénytelenek voltak áthelyezni Pápára, ahol amikor először átléptem a laktanya kapuját, egyből elmúlt a köhögésem. Mert a repülős század kulturált és nyugodt volt.

2015. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első kérdező, természetesen óhajtok orvoshoz menni, de tegnap mikor hazaküldtek már nem volt rendelési idő, ma megyek. Addig gondoltam valamilyen átmeneti megoldásra.

Második kérdező: hát nem tudom, tegnap kezdődött, mikor belázasodtam, úgyhogy feltételezem a betegségtől van, viszont maga a betegség akár lehet lelki eredetű, mert nagyon le vagyok gyengülve, folyton beteg vagyok, és ez nem jellemző rám.

2015. ápr. 16. 06:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Vegyél be hashajtót! Tuti nem fogsz köhögni!
2015. ápr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!