Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kullancs csípés helyén piros...

Kullancs csípés helyén piros folt. Veszélyes?

Figyelt kérdés
Nemrég "megcsípett" egy kullancs - pár órája - és most kis, pár milis piros folt van a helyén. Nem fáj, nem viszket, és nem változik... Lehet ez veszélyes? Segítsetek mert én kicsit ideges vagyok :'(

2015. ápr. 25. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

szia!


Én eltenném a kullancsot. Be lehet küldeni vizsgálatra, hogy fertőzött volt-e. Patikában érdeklődj.


Dokitól kérhetsz kullancsencephalitis ellen oltást. (agy velő vagy agyhártyagyulladás, nem tudom)


Ha kijön a lyme-folt, akkor lyme kóros lettél --->szintén doki. Ez ellen nincs oltás, de kezelhető antibiotikummal


Egy pár mm-es folt még nem jelent semmit. De elmehetsz holnap az ügyeletre, és krhetsz tanácsot/oltást.

2015. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Orvossal kellene megnézetni! De, ha nem nagyobbodik és - vándorol, akkor talán nincs nagy baj.
2015. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
lyme folt: [link]
2015. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok, holnap doki... am utsónak: kösz a képet.. megnyugodtam. Az enyém "kicsit" kissebb össz van 2 mm
2015. ápr. 25. 21:09
 5/8 A kérdező kommentje:
Am az gond ha a feje beleszakadt?
2015. ápr. 25. 21:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a pirosság valószínű, hogy a csípéstől van, ne ess rögtön pánikba. A helyét viszont figyeld, mert ha nem múlik 3-4 napon belül el, vagy elkezd nőni, olyan kokárdaszerű lesz, mint a nagykönyvben, akkor irány az orvos.
2015. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pár milis folt nem gáz, ha több centis lesz na az már gáz lesz:

[link]


Még egy hónapig figyeld, ha kijön akár 3 hétre rá egy nagy folt akkor bajban vagy.

2015. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a kullancsot meg kő' nézetni. 5000 körül van. Jobb, ha megnézeted, mert nem csak a borreliát hordozzák. Aztán majd 15év múlva, amikor járni fogsz orvostól orvosig, és nem tudják mi a bajod, majd megbánod, miért nem küldted el. Az, hogy nincs lyme foltod, semmit nem jelent. Nem mindegyik borrelia alfaj "csinál" lyme foltot, amelyik okoz, annak is kb 40%-a eredményez foltot. Kb 5-ből 1 fertőzés lesz foltosodó. Ha nem lesz semmi tüneted, és kidobtad a kullancsot, 2 hónap múlva azért menj el tesztre.
2015. máj. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!