Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 27 éves vagyok. Kb 15 éve...

27 éves vagyok. Kb 15 éve szedek epilepszia gyógyszert. Most 2x fél Lamolepet szedek. Tegnap derült ki, terhes vagyok. De nagyon félek, ki tudom-e hordani rendben és hogy egészséges lesz-e a baba?

Figyelt kérdés
Mert a betegség miatt sokszor izgalomban vagyok, sokszor összeszorítom a testem/állam-nyakam részen/de ez önkéntelenül jön rám, nem mindig tudom kontrollalni. Ilyen rángatózós mozgás is rám jön néha. Ezek főleg akkor jönnek, ha sötétben v egyedül vagyok/félek vmitől/örülök vminek. Ezeket nem merem elmondani a dokiknak. Úgy szégyellem. Nektek milyen gondokat okoz az epi? Hasonlók esetleg? Szóval mi lesz így a babámmal? Nem lesz vetélés igy? Nagyon félek.

2015. máj. 13. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon fontos lenne ezt az orvosoddal megbeszélni.
2015. máj. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne butáskodj, az orvos pont azért orvos,hogy az ilyen helyzetekben megoldást nyújtson. Akkor teszel rosszat, ha nem konzultálsz. Epilepsziás nőknek is születik egészséges gyerekük, ne aggódj, de az orvosokkal tabu nélkül beszélj!
2015. máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát megpróbálom összeszedni magamat és elmondani neki. Csak olyan kínos :( ti is epilepsziásak vagytok amúgy?
2015. máj. 14. 21:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem. Nekem autoimmun betegségem van, ez is tud ám jó helyzetekbe hozni...
2015. máj. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 epipati válasza:
Szia!Én komplex parciális epiben szenvedek 14 éve.Tegretol Cr 400 napi kétszer,es 10 mg Frisim.Babát szeretnénk a férjemmel és az epileptologusommal most állunk at Lamolepre,azt mondta sokkal jobb mint a Tegretol meg akkor is szállít ha nem most lesz babank csak egy par ev múlva,mert nekem is sokkal jobb lesz.Amugy tohammentes vagyok,szedelgeseim meg belső szemrangasaim vannak de ez külsőleg nem latszik,remelem a Lamolep meg ezeket is elmulasztja.Konzultalj az orvosoddal.Te mennyit szedsz,rohammentes vagy,milyen epid van?
2015. máj. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 epipati válasza:
Bocsi h felreutom a betűket,de telefonról írok.A legjobb epilepsziás gyógyszer,terhesség alatt ennek van a legkisebb terratogen hatása.Várom válaszod,ha gondolod írj privátban.Cserélhetnénk tapasztalatokat.
2015. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!