Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Agydaganat lehetséges vagy...

Agydaganat lehetséges vagy csak figyelmetlen vagyok önmagammal szemben?

Figyelt kérdés

Kevés vizet iszok (mikor mennyit) van hogy napi fél liter csúszik le, van hogy egy nap egy, vagy három. Túlsúlyos vagyok (175cm magas és 135kg), magas vérnyomásom van amire szedek gyógyszert.


- Fáj a fejem ha sokat vagyok a napon, ha melegben sétálok az utcán vagy ha megerőltető munkát kell végeznem.


- Szédülök ha ugyanazokat a dolgokat csinálom amiket előbb megemlítettem illetve amikor egy áruházban mászkálok a sorok között.


- Mindemellett tériszonyom van, meg félek a szűk helyeken, úgyhogy talán ezért is szédülök jobban a boltokban a sorok között.



Vérvételen voltam már, mindig minden leletem jó.

Nincs látható eltérés. De van úgy hogy ha mondjuk egy tányér levest viszek át a konyhából a szobába akkor megfájdul a bicepszem, illetve a könyökömnél.



EZ A TÚLSÚLY MIATT VAN, A MAGAS VÉRNYOMÁS MIATT VAGY MI MIATT?


2015. máj. 19. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:

először is a kérdésben miért írsz agydaganatot?

ha emiatt aggódsz akkor a neurológián kaphatsz beutalót CT vagy MRI vizsgálatra. én is voltam hasonló okkal. ott kiderülne.

a túlsúly és a magas vérnyomás összefügghet egymással is.

egyébként meg rendesen igyál vizet, miért van amikor csak fél litert? mindig legalább 2-3litert!

ha szedsz gyógyszert a magas vérnyomás miatt, akkor gondolom emiatt jársz orvoshoz. leginkább őt kérdezd meg.

így interneten még orvos se tudna sokat segíteni.

el kell menni még vizsgálatra. és érdeklődj hogy milyen sportot javasolna, és mitől lehet a szédülésed.

2015. máj. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vérnyomásod és a kevés folyadék miatt, egyértelműen. A túlsúlyod szerepet játszik a hipertónia kialakulásában, ha le tudnál adni szépen, fokozatosan 30-40 kilót, lehet, hogy vérnyomáscsökkentőt se kéne szedned, vagy legalább jóval kisebb adagot, a szervezeted is jobban, a fent tünetek nélkül alkalmazkodna a hirtelen megterhelésekhez (forróságban, napon mászkálni is komoly megterhelés, pláne, ha elégtelen a folyadékbevitel.)

A megfelelő mennyiségű folyadék nagyon fontos, erre figyelj oda, a veséknek eleve rossz a magas vérnyomás, túl kevés folyadék rádob egy lapáttal. A fejfájásod valószínűleg önmagában a normális vízbeviteltől is sokkal ritkábban és enyhébben jelentkezne.

2015. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A fejem is vörös, úgyhogy lehet a vérnyomás, kevés ivás, túlsúly a gond. :O


Próbálkozok fogyni. :)

2015. máj. 19. 12:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem megfájdul a fejem ha túl kevés vizet iszok. Valamiért nem mindig vagyok szomjas, akkor sem ha indokolt lenne. Oda kell figyelnem rá, hogy akkor is igyak hogy rendszeresen igyak.

Fél liter víz egy nap nagyon kevés főképpen ekkora súlyra.De szerintem a magas vérnyomás is okozhatja nálad. Gondolom tudod, hogy kellene, de szerintem fogy le és igyál rendszeresen vizet.

2015. máj. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elmondom mi okozza a problémád: túlsúly, magas vérnyomás, kevés folyadék. Ezzel a kombinációval gyakorlatilag tönkreteszed magad! Ne legyél már tiszta hüle!

Egyrészt igyál minden nap elegendő vizet! Másrészt, változtass életmódot és dobj le pár kilót....ezzel a vérnyomásoddal is jót teszel, csökkenni fog!

2015. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igyekszek-igyekszek. :)
2015. máj. 19. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!