Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyerekkorom óta futástól...

Gyerekkorom óta futástól kifulladok, egyébként nem jelentkezik a probléma. Már 200-300M futás után is (lassú tempóban is) nem kapok levegőt, csak ilyen mini levegőt tudok beszívni, lehet, hogy asztmás vagyok?

Figyelt kérdés
7-8 évesen az első tesiórán tapasztaltam, de mindig ki tudtam magam valahogy húzni futásból, ezért nem zavart. Edzőmtől is megkaptam régen az engedményt, viszont a mostani tesitanárom a többszöri rosszullétem ellenére futtat, és papírt kér mindenképpen, viszont én gyógyszereket nem akarok szedni, de ha orvoshoz megyek, akkor az felírhat mindenfélét asztmára is, legalábbis ismerősömnek felírtak két gyógyszert, én meg azt nem akarom szedni, mert futás nélkül nincs probléma, amúgy meg nem akarok futni. 18 éves vagyok, mivel lehetne rávenni a tesitanárt, hogy ne kelljen futnom...? 2000m-t stb. csak lesétáltam és akkor futottam, ha a tanár rámfigyelt éppen.
2015. máj. 31. 01:08
 1/2 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy a tüdőkapacitásod gyenge? Nekem ilyen, nem fizikálisan fáradok el a sportban, hanem szusszal nem bírom. DE, csak azért is futok stb., mert remélem így erősödni fog. Tudom, hogy ez nem a neked tetsző válasz, de jobb, ha egészségesebb vagy, talán a tanár sem akar rosszat neked.
2015. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A tüdőkapacitásom teljesen rendben van, úszni tudok, és víz alatt is szoktam gyakorolni az úszást, víz alatt gond nélkül több időt bírok ki mint bárki más ismerősöm.
2015. máj. 31. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!