Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Be beszelem magamnak. Mi tevő...

Be beszelem magamnak. Mi tevő legyek?

Figyelt kérdés

Par hettel ezelott "olyan" allapotban ittam egy tok vad idegen utan persze mert megkínalt es (de azt tudni kell hogy felek a virusoktol baciktol kenyszeres kezmoso vagyok szinte betegesen,a vizszamlara is nyom kemenyen) es valamiert belem villant mi van ha elkaptam tole vmit elosszor mindjart a hiv re gondoltam de persze utana neztem h nyallal nem igen terjed de ez nem nyugtatott meg aztan erre ra tett meg egy lapattal hogy egy masik este haver a tuzrakot takaritotta es ott volt benne egy hasznalt ovszer persze azonnal mondtam neki ott a csap menny kezet mosni stb. De teljesen be vagyok parazva ettol a fertozes dologtol elsosorban a hivtol de mar kezetfogni se nagyon szoval teljesen ketsegbe vagyok esve h mit kezdjek magammal bebeszelem magamnak h elkaptam pedig keves ra az esely pszihiater pszihologus de elotte egy hiv teszt mi tevo legyek az a baj hogy a hivet be beszelem magamnak de mar a mar az alapveto emberi erintkezesek is nehezemre esnek soha nem voltam ilyen egy eve ram jott ez a kezet mosok jaj istenem es akkor most ez a be beszelem magamnak h elkaptam ezt meg azt mit csinaljak? le akarom kuzdeni ezt a hipohonderseget. 17/f

Valaszaitokat elore koszonom es bocsanat az ekezetek es az esetleges nyelvtani hibakert.


2015. jún. 23. 00:39
 1/2 anonim válasza:

Nekem is voltak ilyen gondjaim,én például a gyomorfájást beszéltem be magamnak.Bármi történt rögtön az jutott az eszembe,hogy fáj a gyomrom és rá 5 perce már fájt is.

Minden élőlénynek van immunrendszere aminek az a dolga,hogy megvédjen minket a külső "fenyegetéstől" a bacilusoktól és a vírusoktól.Gondolj bele,hogy egy kisbaba mindent a szájába vesz(megjegyzem,hogy neki még nincs kifejlődve az immunrendszere)mégis éli világát boldogan,egészségesen.

Amúgy is,ha minden baktériumtól elzárva egy műanyag gömbbe élnénk,valószínűleg hamarabb meghalnánk mivel a test folyamataihoz megfelelő baktériumok kellenek(pl.:emésztés).

Ha úgy érzed,hogy elkaptál valamit kérj az orvosodtól beutalót vérvételre és HIV vizsgálatra(az nem baj ha megnézik,nem halsz bele),ott megnézik,hogy van-e valami bajod.

A hipohonderségről annyit,hogy MINDEN FEJBEN DŐL EL!Ha te azt gondolod,hogy beteg vagy,akkor az leszel,de mindig gondolj arra amit írtam:az immunrendszered megvéd!

De ha még mindig kételkedsz,akkor a legjobb ha felkeresel egy pszichológust.

2015. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató választ!!! :)
2015. jún. 26. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!